24 Čvn 19 10 Čvn 19

Netradiční cyklus rozhovorů | Debriefing

24. 6.  Kasárna Karlín | Anesteziolog Dušan Mach a šéfredaktor Aktuálně.cz Josef Pazderka | Vstupenky: http://bit.ly/debriefing2

Co vše člověk prožívá na misi Lékařů bez hranic?
Kde má své osobní hranice?
Kdo mu nejvíc utkvěl v paměti?
Kdy mu bylo těžko, anebo se naopak cítil spokojený?
Proč opouští komfort domova a vydává se do míst, kde se třeba někdy sprchuje vodou z kyblíku?

Chcete se zeptat našich spolupracovníků na jejich osobní zážitky z misí? Přijďte na Debriefing – netradiční cyklus debat, díky kterému nahlédnete do zákulisí života na misích Lékařů bez hranic. Každý měsíc jeden český novinář nebo novinářka vyzpovídá před publikem v prostorách Kasáren Karlín v Praze jednoho našeho kolegu nebo kolegyni. Bude to výjimečná událost, jelikož rozhovor nikde jinde neuslyšíte ani neuvidíte. Jenom v daný čas na daném místě. A zapojit se do něj budete moci svými dotazy i vy.

Cyklus se jmenuje „Debriefing“. Každý náš spolupracovník totiž absolvuje před odjezdem na misi řadu briefingů, kdy se dozvídá o tom, co ho/ji na misi čeká. Po návratu je čekají debriefingy, kdy oni nám popisují, jaká mise byla. Co dělali, co potřebují naší pacienti, v čem se dá zlepšit naše práce, zda chtějí na další misi... V Debriefingu v Kasárnách Karlín je budete namísto nás zpovídat vy a novináři.

Novináře jsme pro moderování Debriefingů oslovili záměrně, protože právě oni v roce 1971 organizaci Lékaři bez hranic založili společně s lékaři. 

Druhý Debriefing se koná 24. 6. 

Tentokrát bude šéfredaktor Aktualně.cz Josef Pazderka zpovídat anesteziologa Dušana Macha. Dušan byl s Lékaři bez hranic na třech misích. Pomáhal v Jižním Súdánu a dvakrát v Jemenu, kde byl i na své poslední misi. Online vstupenky zde: http://bit.ly/debriefing2

Co: Debriefing | Rozhovor, který jinde neuslyšíte
KdeKasárna Karlín | Prvního pluku 2, Karlín, Praha 8 
Kdy: 24. 6. od 18:30
Kdo: Šéfredaktor Aktuálně.cz Pazderka, anesteziolog Dušan Mach a vy
Proč: Protože chceme přinášet svědectví o tom, co vidíme na našich misích
Vstupné: 90 Kč. Online vstupenky zde: http://bit.ly/debriefing2. (Vstupné slouží na pokrytí nákladů, zbytek bude použit jako dar Lékařům bez hranic). 

Malá ochutnávka z minulého Debriefingu, na kterém zahraniční reportér Jakub Szántó zpovídal našeho chiruga Tomáše Šebka.