27 Srp 19 19 Srp 19

Netradiční cyklus rozhovorů | Debriefing

Jaké to je pomáhat raněným pod palbou? Zachraňovat tonoucí z moře? Nebo ošetřovat děti vyrůstající ve válce?

 

Přijďte zeptat zdravotní sestry Jitky Kosíkové  na Debrieifng. Byla s námi už na osmi misích. Co zažila v Aghánistánu, Iráku, Jižním Súdánu, Jordánsku nebo na pátrací a záhranné lodi se jí bude ptát redaktor týdeníku Respekt Tomáš Lindner. Ptát se můžete i vy.

Přijďte na Debriefing – netradiční cyklus debat, díky kterému nahlédnete do zákulisí života na misích Lékařů bez hranic. Rozhovor nikde jinde neuslyšíte ani neuvidíte. 

Cyklus se jmenuje „Debriefing“. Každý náš spolupracovník totiž absolvuje před odjezdem na misi řadu briefingů, kdy se dozvídá o tom, co ho/ji na misi čeká. Po návratu je čekají debriefingy, kdy oni nám popisují, jaká mise byla. Co dělali, co potřebují naší pacienti, v čem se dá zlepšit naše práce, zda chtějí na další misi. Při Debriefingu v Kasárnách Karlín je budete namísto nás zpovídat vy a novináři.

Novináře jsme pro moderování Debriefingů oslovili záměrně, protože právě oni v roce 1971 organizaci Lékaři bez hranic založili společně s lékaři. 

Co: Debriefing | Rozhovor, který jinde neuslyšíte
Kde: Kasárna Karlín | Prvního pluku 2, Karlín, Praha 8 
Kdy: 27. 8. od 19:00
Kdo: Redaktor Respektu Tomáš Lindner, zdravotní sestra Jitka Kosíková a vy
Proč: Protože chceme přinášet svědectví o tom, co vidíme na našich misích
Vstupné: 90 Kč. Online vstupenky zde: http://bit.ly/debriefing4. (Vstupné slouží na pokrytí nákladů, zbytek bude použit jako dar Lékařům bez hranic). 

Malé ochutnávky z předešlých Debriefingů:

3. Novinářka Zuzana Hodková ze Seznam TV a farmaceut Stanislav Havlíček

2. Šéfredaktor aktuálně.cz Josef Pazderka a anesteziolog Dušan Mach

1. Zahraniční reportér Jakub Szántó a chirurg Tomáš Šebek