27 Led 20 15 Led 20

Netradiční cyklus rozhovorů | Debriefing

27. 1. 2020 | 19:00 | Kasárna Karlín, Prvního pluku 20/2 | Vstupenky

,Termiti! ‘ Hmmm, koukám uznale na ,vlaštovčí hnízdo‘ na zdi a čekám na další vysvětlení. ,Oni nám tady žerou hliněné zdi a nejde s tím nic dělat, tak je necháváme být, nikomu to moc nevadí. ‘ To je pravda, to bude to nejmenší, termiti mi do operovaní kecat nebudou. A jestli to na nás celé spadne, přestaneme se tu alespoň všichni trápit,“ píše ve své knize geniální vypravěč a chirurg Jan Trachta.

Přijďte si na další Debriefing poslechnout jeho upřímné a syrové vyprávění o našich misích. Bez přikrášlování. Na zákulisí naší práce a jeho zážitky se ho zeptá Petra Procházková, novinářka z Deníku N. Ptát se můžete i vy. 

Jan Trachta zasahoval v prvních dnech po ničivém zemětřesní na Haiti, operoval uprostřed násilných konfliktů v Sýrii, Jemenu nebo D. R. Kongo. Před měsícem se vrátil z Libérie, z unikátního projektu, kde se věnoval urologii. Teď už zase pomáhá svým dětským pacientům na Klinice dětské chirurgie v Motole.

koupit vstupenky

Cyklus se jmenuje „Debriefing“. Každý náš spolupracovník totiž absolvuje před odjezdem na misi řadu briefingů, kdy se dozvídá o tom, co ho/ji na misi čeká. Po návratu je čekají debriefingy, kdy popisují, co dělali, co potřebují naši pacienti, v čem se dá zlepšit naše práce, zda chtějí na další misi.

To nejlepší z předešlých Debriefingů:

7. Redaktorka Deníku N Lenka Vrtišková Nejezchlebová a zdravotní sestra Martina Jurigová

6. Redaktorka magazínu Reportér Adéla Tallisová Dražanová a HR a finanční manažerka Reena Sattar

5. Moderátor DVTV Martin Veselovský a anestezioložka Eva Kušíková

4. Redaktor Respektu Tomáš Lindner a zdravotní sestra Jitka Kosíková

3. Novinářka Zuzana Hodková ze Seznam TV a farmaceut Stanislav Havlíček

2. Šéfredaktor aktuálně.cz Josef Pazderka a anesteziolog Dušan Mach

1. Zahraniční reportér Jakub Szántó a chirurg Tomáš Šebek