© Igor Barbero/MSF
25 Čvc 17 01 Zář 23

Firmy a nadace

Díky podpoře a štědrosti firem a nadací můžeme poskytovat rychlou a profesionální zdravotnickou pomoc lidem postiženým válkami, epidemiemi a přírodními katastrofami či lidem vyloučeným ze zdravotní péče.

Byli jsme například jednou z prvních organizací, která na začátku roku 2014 začala reagovat na epidemii eboly v západní Africe. Během několika hodin jsme na podzim 2013 zareagovali na ničivý tajfun na Filipínách a během několika minut začali naši spolupracovníci na Haiti pomáhat po ničivém zemětřesení v roce 2010. Bez velké podpory firem a jednotlivců by to nebylo možné.

Vážíme si našich dárců a hledáme vždy takovou formu spolupráce, která pomáhá naplňovat poslání Lékařů bez hranic a zároveň respektuje cíle a hodnoty partnerské společnosti. S našimi partnery budujeme dlouhodobé vztahy a hledáme inovativní přístupy. Vzájemný dialog nám umožňuje lépe plánovat společné kroky a vidět skutečný dopad podpory našich dárců.

Pokud máte zájem podpořit Lékaře bez hranic, kontaktujte nás e-mailem na adrese dary@lekari-bez-hranic.cz nebo telefonicky na čísle +420 257 090 151.

Chcete-li získat lepší povědomí o naší práci v terénu, rádi vám ji představíme osobně. Máme také celou řadu fundraisingových materiálů, které můžete použít k propagaci vašeho charitativního záměru pro Lékaře bez hranic.

Jak nás můžete finančně podpořit?

  • Chcete zaslat jednorázový dar?

Váš dar můžete zaslat prostřednictvím online platební brány nebo jej můžete poukázat na náš dárcovský účet 111333 / 2700.

Rádi vám na požádání připravíme darovací smlouvu nebo potvrzení o daru nebo vystavíme darovací certifikát se jménem a logem vaší společnosti.

  • Chcete si zvolit Lékaře bez hranic jako neziskovou organizaci roku?

Pokud si vaše firma či nadace vybírá neziskové organizace, které podporuje v daném roce, budeme rádi, pokud si vyberete zrovna nás. Rádi vám poskytneme potřebné informace či jinou podporu, abychom se mohli společně podílet na našem poslání – poskytování zdravotní péče lidem v nouzi.

  • Rádi byste pro nás uspořádali charitativní akci či večer?

Pořádáte benefiční akce, koncerty, výstavy nebo chcete věnovat váš firemní večírek humanitární pomoci? Ať už byste měli jakýkoli nápad, kterým můžete oslovit své obchodní partnery nebo zaměstnance, ozvěte se nám a podělte se s námi o svou iniciativu. Společně můžeme vytvořit skvělý projekt, který pomůže Lékařům bez hranic nadále přinášet pomoc na místa, kde je nejvíce potřeba. Tady se můžete se inspirovat již zrealizovanými projekty nebo jinými nápady.

  • Chcete nás podpořit zaměstnaneckou sbírkou?

Jednou z častých metod firemní podpory jsou zaměstnanecké sbírky. Některé společnosti na výraz podpory svých zaměstnanců vybranou částku dokonce znásobí. Zaměstnaneckou sbírku online si můžete snadno zřídit i sami, návod najdete zde.

Chcete-li uspořádat mezi svými zaměstnanci či kolegy sbírku, ozvěte se nám, rádi vám poskytneme různé informační a propagační materiály, abyste se svým záměrem získali u kolegů ve firmě maximální podporu.

  • Chcete nás podpořit bezplatným poskytnutím vašich služeb či výrobků?

Jakákoli forma podpory je pro nás důležitá, a proto pokud preferujete jinou formu podpory než finanční, kontaktujte nás prosím. Nápadům se meze nekladou, ale samozřejmě je pro nás důležité, aby měl věcný dar nebo poskytnutá služba efektivní dopad a byl vzhledem k našim potřebám smysluplný. Snažíme se především snižovat náklady spojené s administrativní činností, dopravou (cestovní náklady) a obecně s provozem kanceláře.