© Iveta Polochová / Lékaři bez hranic
14 Čvn 17 25 Zář 23

Kalendář akcí

Chceme vám více přiblížit naši práci, a proto organizujeme promítání, výstavy a setkání s lidmi, kteří se zúčastnili zahraničních misí Lékařů bez hranic. Vedle našich akcí se pravidelně koná řada projekcí, výstav, přednášek či koncertů, které naši příznivci organizují na naši podporu. Srdečně vás na všechny zveme!

Pokud sami chcete zorganizovat akci o práci Lékařů bez hranic či na její podporu, ozvěte se nám prosím na e-mail: klara.rotgeri@prague.msf.org.

Informační večery pro zájemce o výjezd na misi

Pro zájemce, kteří chtějí pracovat v projektech Lékařů bez hranic v terénu, pořádáme tzv. informační večery, při nichž představujeme organizaci, naše principy a hodnoty, způsob a podmínky práce v terénu. Mimořádně se informační večery konají online.

Podívejte se, kdy se koná ten příští.


Missing Maps mapathony

Přijďte a podpořte práci humanitárních organizací tím, že pomůžete zmapovat místa, která jsou nejvíce ohrožena krizemi. Mapathon společně organizují Lékaři bez hranic a dobrovolníci z české a slovenské komunity Missing Maps. Srdečně zveme úplné začátečníky i ty, kdo už mapovat umí. Mapathony se obvykle konají každý měsíc.


Další akce

  • 12. 10. 2023: Přednáška: Jan Trachta a jeho zkušenosti z misí Lékařů bez hranic, Roztoky.  Chirurg Jan Trachta pracuje na Klinice dětské chirurgie v pražském Motole, už patnáct let ale zároveň jezdí operovat do často opomíjených humanitárních krizí. Přijďte se ho i vy zeptat na to, co vás zajímá. 
  • 17. 10. 2023: Diskuze: Inovace v humanitární pomoci. Jak lze pomocí komárů omezit šíření horečky dengue? Jak můžeme pomoct obětem ozbrojených konfliktů po amputacích v zemích, kde klasickou protézu neseženou? A jaké výzvy se sebou inovace v humanitárních krizích někdy nesou? Přijďte si o tom všem popovídat s farmaceutem Stanislavem Havlíčkem a vedoucím komunikace Lékařů bez hranic Tomášem Bendlem. Spoluorganizátorem je Týden inovací.