© Iveta Polochová / Lékaři bez hranic
14 Čvn 17 22 Úno 21

Kalendář akcí

Chtěli bychom vám více přiblížit naši práci, a proto organizujeme promítání, výstavy a setkání s lidmi, kteří se zúčastnili zahraničních misí jako zdravotníci nebo v administrativních a technických profesích. Vedle našich akcí se pravidelně koná řada projekcí, výstav, přednášek či koncertů, které naši příznivci organizují na naši podporu. Přijďte se dozvědět více, srdečně vás zveme!

Pokud sami chcete zorganizovat akci o práci Lékařů bez hranic či na její podporu, ozvěte se nám prosím na e-mail: klara.rotgeri@prague.msf.org.

Informační večery pro zájemce o výjezd na misi

Pro zájemce, kteří chtějí pracovat v projektech Lékařů bez hranic v terénu, pořádáme tzv. informační večery, při nichž představujeme organizaci, naše principy a hodnoty, způsob a podmínky práce v terénu. Mimořádně se informační večery konají online. 

Podívejte se, kdy se koná ten příští.


Missing maps mapathony

Přijďte a podpořte práci humanitárních organizací tím, že pomůžete zmapovat místa, která jsou nejvíce ohrožena krizemi. Mapathon společně organizují Lékaři bez hranic a dobrovolníci z české a slovenské komunity Missing Maps. Srdečně zveme úplné začátečníky i ty, kdo už mapovat umí. Mapathony se konají vždy poslední úterý v měsíci.

Další mapathon se koná online 25. 2. 2021 od 16:00 z Bratislavy. Zaregistrujte se. 


Promítání filmu: Noma – život bez tváře

Připojte se ve středu 10. 3. 2021 k on-line projekci dokumentárního filmu „Noma – život bez tváře“, který se zaměřuje na opomíjenou chorobu noma. Ta doslova pojídá tváře svých obětí a každoročně připraví o život desítky tisíc afrických dětí. Po filmu bude následovat debata s anestezioložkou Kristínou Ožvoldovou, která s námi vyjela už na tři mise přímo do nigerijské nemocnice specializující se na léčbu nomy. Projekce je zdarma.

Film budeme promítat na mojekinolive.cz.