{{ index[0].node.title }}

{{ index[0].node.field_intro_text }}

Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières jsou nezávislá mezinárodní humanitární organizace, která poskytuje rychlou a profesionální zdravotnickou pomoc lidem postiženým válkami, epidemiemi a přírodními katastrofami či lidem vyloučeným ze zdravotní péče.  

Naši spolupracovníci působí ve více než 70 zemích světa. Poskytují v nich zdravotní péči, operují raněné, léčí podvyživené děti a pacienty postižené infekčními či opomíjenými nemocemi, provádějí očkovací kampaně, zajišťují mateřskou a porodní péči, přinášejí psychologickou pomoc obětem násilí nebo školí místní personál. 

Naši organizaci založila v roce 1971 skupina francouzských lékařů a novinářů. Vedle lékařské péče se proto také věnujeme informování veřejnosti o situaci lidí v nouzi, o příčinách krizí, které je ohrožují, o překážkách, jež brání jejich zmírnění či odstranění, a o porušování mezinárodních dohod a lidských práv. 

Za svou činnost jsme v roce 1999 získali Nobelovu cenu za mír. Finanční prostředky získané díky tomuto ocenění jsme použili na boj proti opomíjeným nemocem

Lékaři bez hranic v ČR 

Česká kancelář je součástí mezinárodního hnutí Lékařů bez hranic a vznikla v roce 2006. Soustředí se především na nábor nových spolupracovníků, informování veřejnosti o situaci v krizových oblastech nebo získávání finančních prostředků pro zajištění humanitární a zdravotnické pomoci v zahraničí. 

Kontaktní údaje:

 

Mimořádně pracujeme mimo kancelář

Vzhledem k zavedeným opatřením české vlády na zmírnění šíření infekce COVID-19 se Lékaři bez hranic, jakožto zdravotnická organizace, která chce dostát svému poslání a svým hodnotám, rozhodli poskytnout svým zaměstnancům pražské kanceláře možnost práce z domova. Proto nás od pondělí 16. března, do odvolání, můžete zastihnout pouze na e-mailu či telefonu, nikoliv osobně. Kontakty na jednotlivá oddělení naleznete níže. Náš tým je připraven reagovat na jakékoli vaše požadavky či dotazy, naše práce není nijak omezena, pouze v naší kanceláři momentálně nikoho fyzicky nezastihnete. Děkujeme za pochopení, doufáme, že nám i v této těžké situaci zachováte podporu a přízeň.

Lékaři bez hranic - Médecins Sans Frontières in Czech Republic, o. p. s.

  • Adresa: Zenklova 2245/29, 180 00 Praha 8 | MAPA
  • Tel: +420 257 090 150
  • E-mail: office@lekari-bez-hranic.cz
  • Kontakty na konkrétní oddělení najdete zde.
  • Číslo účtu veřejné sbírky: 111333/2700 | Číslo účtu pro stávající dárce: 2101950100 / 2700 (více o bankovním spojení)
  • IČ: 28476654 | DIČ: CZ 28476654 | ID charity: 28476654