{{ index[0].node.title }}

{{ index[0].node.field_intro_text }}

 
Pomozte nám dostat lékařskou péči tam, kde se jí nedostává. Díky dárcům jako vy si už půl století udržujeme nezávislost na politických, ekonomických a jiných zájmech. Potřeby lidí v nouzi jsou pro nás na prvním místě. 
 

DARUjte a pomáhejte s námi 

Aktuálně máme kromě klasické sbírky na naše standardní projekty otevřenou i krizovou sbírku COVID-19 na pomoc v boji proti pandemii a zvládání jejích následků. Pomáháme těm nejohroženějším – vyčerpaným lékařům, lidem trpícím uprostřed násilí, chudoby, dalších epidemií i těm, kteří nemají střechu nad hlavou. Teď jsou mnohem zranitelnější než kdy dříve a před nákazou se v podstatě nemohou chránit. Pokud můžete, prosím přispějte. Bez vás to nedokážeme. Děkujeme.

KRIZOVÁ SBÍRKA COVID-19

Chcete nás podpořit převodem na účet? Podívejte se na potřebné informace a čísla účtů. 

I malým příspěvkem můžete zachránit život

Lékařům bez hranic se na mezinárodní úrovni dlouhodobě daří dávat na humanitární pomoc více než 80 % vybraných darů. Jen necelých 20 % pak zůstává na provoz organizace. I malý dar tak má velký dopad a může zachránit lidský život. 

Největší význam pro nás mají pravidelné příspěvky, které nám umožní pružně a účinně reagovat na krizové události. Staňte se našimi pravidelnými dárci.

Zajímá vás, jak mohou vaše dary pomoci?

300 Kč

zajistí podvyživenému dítěti terapeutickou výživu na měsíc.

500 Kč

Tolik peněz stačí k vyčištění vody pro 20 rodin na měsíc. 

1000 Kč

zajistí ošetření a léky pro 700 vysídlených lidí na týden.