{{ index[0].node.title }}

{{ index[0].node.field_intro_text }}

Pomáháme v oblastech devastovaných konflikty, přírodními katastrofami, epidemiemi a tam, kde zoufale chybí zdravotní péče.

Nový projekt otevíráme, pokud je naše pomoc skutečně potřeba a domluvíme se na ni s místními úřady. Nejprve proto vyhodnocujeme situaci na místě a vyjednáváme s místními vládami, vůdci komunit, veliteli znepřátelených stran ad. Zvažujeme také, nakolik jsme schopni v daném místě zajistit bezpečí pro naše pacienty i personál.

Zajímají vás autentická svědectví z našich misí? Nechte si je pravidelně zasílat na e-mail.

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU

Aby byla naše pomoc dlouhodobě udržitelná, zaměstnáváme především místní obyvatele – ti tvoří zhruba 90 % našich spolupracovníků.  Jakmile to je možném veškeré aktivity předáváme do jejich rukou a projekt opouštíme. Nadále však dohlížíme na kvalitu poskytované péče a pokud se krize opět prohloubí, jsme připraveni se vrátit.

Projekty opouštíme či zavíráme, když krize utichne, nebo se ji podaří zmírnit natolik, že naše pomoc už není potřeba. Jindy bohužel musíme odejít z bezpečnostních důvodů. Pokud to je ale možné, snažíme se zdravotnická zařízení podporovat alespoň na dálku, například dodávkami zdravotnického materiálu.

Země, ve kterých jsme působili v roce 2021

Pro podrobnosti o našich aktivitách v konkrétní zemi (v angličtině), klikněte na příslušný stát v seznamu níže. Zprávy z našich misí v češtině naleznete v Aktualitách.