©

Súdán

Pokračující konflikty v mnoha částech země těžce doléhají na místní obyvatele. V zemi je téměř dva miliony vnitřně vysídlených obyvatel a více než 850 tisíc registrovaných uprchlíků z Jižního Súdánu.

Na konci roku 2018 žily v zemi téměř dva miliony vysídlených obyvatel a dalších 851 tisíc jihosúdánských uprchlíků.

V uprchlických táborech a táborech pro vysídlené poskytujeme primární i sekundární zdravotní péči, zaměřujeme se také na léčbu podvýživy, malárie a provádíme očkování. V Severním Dárfúru jsme v roce 2018 čelili epidemii spalniček, naočkovali jsme proto 312 000 dětí mladších patnácti let. Naši dětskou kliniku v Západním Dárfúru jsme tak, jak bylo plánováno, předali ministerstvu zdravotnictví. 

Ve východní části Súdánu, ve státě Al-Gedaref, léčíme také viscerální leishmaniózu (neboli kala azar). Na toto parazitické onemocnění, pokud se neléčí, umírá 95 % pacientů. Míra výskytu této nemoci v Súdánu je nejvyšší ve východní Africe. V roce 2018 jsme proškolovali zdravotnický personál v lékařských zařízeních v zemi a připravovali tak klinické testování iniciativy DNDi, která si klade za cíl nalézt méně toxickou, bolestnou a účinnější léčbu kala azar.

V Súdánu působí Lékaři bez hranic od roku 1979.

  • {{ fact.node.field_facts }} {{ fact.node.field_facts_units }}
    {{ fact.node.field_post_fact }}

    {{ fact.node.field_facts_explanation }}

V roce 2018 zemi působilo 867 pracovníků, celkové výdaje činily 14,8 mil. €.