© Ton Koene

Jordánsko

V průběhu občanské války v sousední Sýrii odešlo do Jordánska podle údajů Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky více než 650 000 Syřanů.

V průběhu občanské války v sousední Sýrii odešlo do Jordánska podle údajů Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky více než 650 000 Syřanů. Bezpečnostní otázky vyvolává také nárůst islámského extremismu v Iráku.

Lékaři bez hranic začali v Jordánsku působit v roce 2006 v reakci na zdravotní potřeby iráckých uprchlíků. Dnes pracujeme na klinikách a v nemocnicích na severu země, kde poskytujeme lékařskou péči uprchlíkům ze Sýrie, Iráku a Jemenu.

Zajišťujeme péči o matku a dítě pro syrské ženy v guvernorátu Irbid. Náš tým provádí předporodní konzultace, asistuje u porodů a přijímá novorozence na jednotku intenzivní péče. V nemocnici v Rathmě provádíme ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví krizové chirurgické zákroky a poskytujeme pooperační péči pacientům s válečným zraněním.

Klinika rekonstruktivní chirurgie v Ammánu poskytuje komplexní péči zahrnující ortopedické, rekonstrukční a maxilofaciální chirurgické zákroky a následnou péči v podobě fyzioterapie a psychologické podpory.Při zranění šrapnelem v roce 2013 v Sýrii přišel pacient mimo jiné o tři prsty na ruce. Pro projektový tým se jednalo o první částečnou protézu ruky. © Hussein Amri

  • {{ fact.node.field_facts }} {{ fact.node.field_facts_units }}
    {{ fact.node.field_post_fact }}

    {{ fact.node.field_facts_explanation }}

V roce 2018 v zemi působilo 417 spolupracovníků, celkové výdaje činily 25,5 mil. €.