© Juan Carlos Tomasi/MSF

Palestina

Lékaři bez hranic poskytují zdravotní a psychologickou podporu lidem, jejichž životy ovlivňují pokračující boje v Palestině.

 

V Palestině poskytujeme lékařskou péči a psychologickou podporu lidem postiženým konfliktem.

Na Západním břehu provozujeme dlouhodobé programy v oblasti psychického zdraví. Naše kliniky v guvernorátech Hebron, Náblus, Qaliqilya, Betlém a Ramalláh nabízejí psychologickou a sociální podporu obětem politického násilí. Naši pacienti zažili těžké události – nájezdy na své domovy, věznění příbuzných nebo i jejich násilnou smrt. Mnozí proto trpí úzkostmi, stresem a mají problémy se spánkem.

V Pásmu Gaza ošetřujeme ve specializovaných zařízeních pacienty, především děti, s popáleninami a úrazy obvykle způsobenými domácími nehodami. Ve školách a ženských sdruženích poskytujeme informace, jak takovým nehodám předcházet a nabízíme kurzy první pomoci.

V roce 2018 jsme značně rozšířili aktivity v oblasti chirurgie a fyzioterapie kvůli množství vážně zraněných pacientů, kteří se účastnili protestů odehrávajících se od března do prosince. V téměř 90 % případů se jednalo o zranění dolních končetin, v polovině případů to byly otevřené zlomeniny, často s vážně poškozenou kostí, další zahrnovaly vážné úbytky tkání a narušení neurovaskulárního systému.

Lékaři bez hranic působí v Palestině od roku 1989.

 

 

 

 

 


[[Country-Facts]]

 

V roce 2018 působilo v zemi 244 spolupracovníků, celkové výdaje činily 11,6 milionů €.