© Christina Simons/MSF

Mexiko

Lékaři bez hranic pomáhají lidem prchajícím ze střední Ameriky před násilím a chudobou, stejně jako obětem násilí v místních komunitách.

Odhaduje se, že každoročně utíká kvůli násilí a chudobě do Mexika ze Salvadoru, Hondurasu a Guatemaly přibližně 400 tisíc lidí, kteří doufají, že se dostanou do Spojených států amerických. V Mexiku jsou nicméně často vystaveni dalšímu násilí.

Drogové kartely tam bojují o získání kontroly nad cestami a důležitými městy. Nutí místní, aby jim platili poplatky a zapojili se do obchodu s drogami. Mnoho škol zavřelo, přístup ke zdravotní péči je omezený a na některých místech nezůstal žádný zdravotnický personál. Mnoho lidí žije kvůli drogovým zločinům ve strachu a izolaci, odříznuto od základní lékařské péče.

Lékaři bez hranic napříč zemí provozují řadu projektů, v rámci kterých lidem poskytují zdravotní péči a psychologickou podporu.

V Mexiku poskytují Lékaři bez hranic zdravotnickou a humanitární pomoc od roku 1985.

 

  • {{ fact.node.field_facts }} {{ fact.node.field_facts_units }}
    {{ fact.node.field_post_fact }}

    {{ fact.node.field_facts_explanation }}

 

Naši pacienti


Žena násilně vysídlená ze svého domova přešívá darované oblečení na zastínění před sluncem, Apaxtla de Castrejón.


Naši spolupracovníci vyzvali obyvatele Puebla, aby prostřednictvím malby vyjádřili své pocity. Tyto aktivity jsou součástí psychologické pomoci přeživsím, kteří při zemětřesení přišli o veškerý majetek a v mnoha případech i o své příbuzné či přátele.

V roce 2018 působilo v zemi 188 pracovníků, celkové výdaje činily 5,2 milionů €.

Česká kancelář Lékařů bez hranic přispěla v roce 2018 díky svým dárcům na péči o oběti násilí v Reynose částkou 500 000 Kč.