© Guillaume Binet/MYOP

Jemen

Stovky zdravotnických zařízení napříč zemí nefungují kvůli náletům, bombardování nebo nedostatku zásob, peněz a zaměstnanců.

Válka v Jemenu, která trvá od roku 2015, poničila většinu veřejné infrastruktury včetně zdravotnických zařízení. Přes 3 miliony lidí byly vysídleny ze svých domovů. Odhaduje se, že humanitární pomoc potřebuje v Jemenu přibližně 20 milionů obyvatel. Bombové útoky a chronický nedostatek zásob a zaměstnanců vedly k uzavření více než poloviny zdravotnických zařízení Jemenu. Už tak komplikovaná situace se dále ztížila, když se zemí začaly šířit nemoci, jako je cholera a záškrt.

Aktivity Lékařů bez hranic v Jemenu patří k nejrozsáhlejším aktivitám organizace ve světě. Pracujeme ve 13 nemocnicích a zdravotních centrech ve 12 guvernorátech a podporujeme 20 zdravotnických zařízení v zemi. V některých oblastech jsme bohužel naše aktivity museli přerušit kvůli opakovaným útokům na zdravotnickou infrastrukturu.

Poprvé začali Lékaři bez hranic v Jemenu pomáhat v roce 1994.

Pomáhat v krizových oblastech, jako je Jemen, můžeme jen díky podpoře od soukromých dárců.

darujte

  • {{ fact.node.field_facts }} {{ fact.node.field_facts_units }}
    {{ fact.node.field_post_fact }}

    {{ fact.node.field_facts_explanation }}

Jemen v obrazechV roce 2018 v zemi působilo 2 058 spolupracovníků. Celkové výdaje činily 57 mil. €.

Česká kancelář Lékařů bez hranic přispěla v roce 2018 díky svým dárcům na pomoc zranitelným skupinám v guvernorátech Ibb a Taíz částkou 22 978 000 Kč.