© Matthias Steinbach

Lékaři bez hranic hledají specialisty na HIV a tuberkulózu, praktické lékaře a specialisty na infekční choroby. Lékaři poskytující primární péči se věnují jak samotné léčbě, tak i školení místního personálu a administrativním povinnostem – rozsah těchto aktivit se v různých projektech liší.

Léčba většinou probíhá na klinikách a v polních či stálých nemocnicích. Mezi výukové a administrativní povinnosti patří supervize a školení místních zdravotnických pracovníků, plánování léčebných programů, správa léků a zdravotnického materiálu a reportování o zdravotnických aktivitách.

V současné době urgentně hledáme specialisty se zkušenostmi s léčbou HIV a tuberkulózy.

Požadavky:

 • Ukončené lékařské vzdělání a minimálně 2 roky praxe
 • Ideálně absolvování kurzu tropické medicíny nebo jiné znalosti (veřejné zdravotnictví, epidemiologie, výživa, TBC, HIV/AIDS atd.)
 • Současná či nedávná klinická praxe
 • Registrace v lékařské komoře
 • Ochota být k dispozici na dobu minimálně 6 až 9 měsíců
 • Schopnost práce s omezenými zdroji
 • Schopnost pracovat a žít v týmu
 • Schopnost vést a školit ostatní
 • Ochota k práci v nestabilním prostředí
 • Flexibilita a schopnost zvládat stres
 • Zkušenost s pobytem či prací v rozvojových zemích

Výhodou jsou menší chirurgické či porodnické zkušenosti a zkušenost s vedením týmů.

V současné době hledáme zejména lékaře s dobrou francouzštinou. Uchazeči hovořící pouze anglicky se mohou hlásit rovněž, pokud ale umíte francouzsky na takové úrovni, že to umožní nasazení na frankofonní misi, například v Demokratické republice Kongo, Čadu nebo Středoafrické republice, výrazně se zvýší vaše šance na přijetí. Velmi vítáme také znalost arabštiny.

Chcete se stát všeobecným lékařem bez hranic? Přijďte na informační večer pro zájemce, kteří chtějí pracovat v terénu! Představíme vám na něm organizaci, naše principy a hodnoty, způsob a podmínky práce v terénu. Návštěva informačního večera je zároveň prvním a povinným krokem ve výběrovém řízení.

PŘIHLÁSIT SE NA INFORMAČNÍ VEČER

Pokud máte další dotazy týkající se výjezdu na misi, obraťte se na nás na e-mailu: hr@lekari-bez-hranic.cz.

Můžete nás sledovat také na LinkedIn, kde mimo jiné zveřejňujeme videa, ve kterých naši čeští, slovenští i zahraniční spolupracovníci sdílí  své zkušenosti z terénu a mluví o své práci a našich projektech.

Přidejte se do naší komunity spřátelených lékařů a dostávejte pravidelné informace o misích a práci Lékařů bez hranic.

 

Co říkají naši spolupracovníci?

Spolupracovnice Lékařů bez hranic, onkoložka Lenka Lesná, popisuje své zkušenosti s prací na misi v Iráku, kde poskytovala základní zdravotní péči.

Dora Tomíčková, všeobecná lékařka se zkušenostmi z misí v Uzbekistánu, Myanmaru, Mosambiku a Libérii: