© Remi Decoster
04 Bře 22 04 Bře 22

Na Ukrajinu dopravujeme zdravotnický materiál, který nemocnicím zoufale chybí

Ukrajinské nemocnice, které přijímají pacienty zraněné v důsledku bojů, nemají dostatek zdravotnického materiálu. Nyní potřebují především vybavení pro ošetření zranění a operace. Námi zajištěné zásoby i zkušení odborníci na krizové zásahy a profesionální zdravotníci začínají do země proudit v těchto dnech.

Na místě již máme týmy, které dělají vše pro to, aby zdravotnickým zařízením uprostřed bojů poskytly vše relevantní, co nyní máme k dispozici. Podporují lékaře na dálku, připravují sklady i přepravní zařízení pro naše zásoby a zjišťují, co je nejvíce třeba.

„Boje se rychle přesouvají a mění z hodiny na hodinu. Je pro nás důležité dobře porozumět dynamice ofenzivy, vyhodnocovat potřeby, ale také neuvést naše týmy do nebezpečí,“ říká Bérengère Guais, vedoucí našeho krizového zásahu.

Hlavní překážky v poskytování pomoci na Ukrajině

  • Pohyb napříč zemí je nebezpečný, složitý či zcela nemožný, protože v řadě oblastí probíhá válka v plném rozsahu.
  • Je velmi obtížné získat přímo na Ukrajině materiály pro ošetření tak velkého počtu pacientů.
  • Komunikační kanály nejsou vždy dostupné a informace na sociálních sítích je potřeba ověřovat, protože se šíří velké množství zavádějících sdělení.

Kromě pomoci přímo na Ukrajině zasahujeme i v okolních státech. Působíme ve všech sousedních zemích: Polsku, Moldavsku, Maďarsku, Rumunsku, Slovensku, Rusku i Bělorusku.

Na krizové situace a jejich dopady můžeme rychle a efektivně reagovat díky podpoře pravidelných dárců.
Staňte se i vy Dárcem bez hranic.

CHCI DAROVAT PRAVIDELNĚ

{{{ labels.morehistories }}}