© Ron Haviv/VII

Tanzanie

V důsledku dlouhodobé nestability v sousedních zemích se Tanzanie stala domovem pro 320 tisíc uprchlíků. Vznikl obrovský tlak na již přeplněné uprchlické tábory a humanitární organizace poskytující přístřeší, vodu a sanitaci.

 

Tanzanie dnes hostí přibližně 320 tisíc uprchlíků (100 tisíc z toho z Burundi). Pokračující nepokoje vedou další lidi k překračování hranice. V již nyní přeplněných uprchlických táborech narůstají problémy s dostatkem přístřeší, vody a sanitace. Mezi novými příchozími, kteří přebývají v přeplněných společných stanech, se šíří nemoci - nejčastěji malárie, průjmová onemocnění a respirační infekce. Lékařskou péči poskytujeme ve třech táborech – Nyarugusu, Nduta a Mtedeli, v prvních dvou jsme restrukturalizovali naše zdravotní centra s ohledem na velké množství pacientů trpících malárií.

V uprchlickém táboře Nduta jsme jedinou humanitární organizací, která poskytují komplexní lékařskou péči včetně péče v oblasti reprodukčního zdraví, léčby podvýživy a podpory obětem sexuálního násilí. Naše týmy zaznamenaly zhoršení v oblasti duševního zdraví uprchlíků zahrnující deprese, úzkosti, ale také psychiatrické poruchy.

V Tanzanii působí Lékaři bez hranic od roku 1993.

 

[[Country-Facts]]

 

Zdravotní péče v uprchlickém táboře Nduta ve fotografiích

 

 

V roce 2018 v zemi působilo 311 spolupracovníků, celkové výdaje činily 7,7 mil. €.

Česká kancelář Lékařů bez hranic přispěla v roce 2018 díky svým dárcům na zajištění základní zdravotní péče pro uprchlíky v táboře Nduta částkou 20 000 000 Kč.