14 Čvn 17 14 Čvn 17

Publikace

Lékaři bez hranic věří v princip témoignage – svědectví. To znamená to, že jsme připraveni otevřeně mluvit o tom, co se před našima očima odehrává. Neváháme hovořit jménem lidí, kterým pomáháme, a seznamovat s jejich utrpením a nesnesitelnou životní situací širokou veřejnost.

Věříme rovněž v otevřenost, poctivost a sebereflexi jako způsob, jak zlepšit svou vlastní práci i celý obor humanitární pomoci.

Tyto zprávy, studie a časopisy jsou volně k dispozici ke stažení – můžete je číst i dále sdílet. A budeme také rádi, když nám dáte vědět, co si o nich myslíte.


Časopis Bez hranic

Zde najdete všechna čísla dárcovského magazínu Bez hranic přinášejícího články k vybraným tématům, zprávy z krizových oblastí či rozhovory s našimi spolupracovníky o jejich práci v terénu.


Reporty

Zde jsou k dispozici k volnému stažení zprávy o konkrétních humanitárních a zdravotnických tématech, situaci populací v nouzi, stejně jako místech vážných krizí. 


Literatura o Lékařích bez hranic

Podívejte se na některé z knih, které o nás vyšly, od osobních příběhů přes akademické analýzy až po vzdělávací příručky a fotografické publikace, a to jak v češtině, tak v dalších jazycích.


Výroční zprávy Lékařů bez hranic v ČR

Zde si můžete přečíst informace o projektech a financování Lékařů bez hranic v České republice.


Mezinárodní výroční zprávy

Zde najdete mezinárodní výroční zprávy shrnující  celosvětové projekty a financování Lékařů bez hranic.