© Matthias Steinbach

Uganda

HIV/AIDS zůstává hlavním problémem veřejného zdraví. Obzvláště zranitelnou skupinou jsou dospívající, kteří jsou vystaveni sexuálnímu násilí či nesou následky brzkého či nechtěného těhotenství a nebezpečných potratů.

Hlavním problémem veřejného zdraví zůstává v Ugandě HIV/AIDS. Ačkoli roční přírůstek nových případů klesá, pozitivních je přibližně sedm procent populace (což znamená až 1,5 milionu lidí). Nabízíme testování virové zátěže v místní nemocnici v Arua, což usnadňuje rychlé odhalení viru a včasnou léčbu, a tím lepší výsledky pro pacienty.

V Kasese provozujeme kliniku, která poskytuje základní i komplexní zdravotní péči pro dospívající, včetně služeb v sexuální a reproduktivní oblasti a také prevenci, testování a léčbu HIV a tuberkulózy.

Stovky tisíc uprchlíků uteklo do severní Ugandy kvůli násilí v Jižním Súdánu. Uganda se tak stala zemí, která hostí největší počet uprchlíků v Africe. Súdánským uprchlíkům poskytujeme lékařskou péči a také dodáváme vody a provádím sanitační aktivity.

  • {{ fact.node.field_facts }} {{ fact.node.field_facts_units }}
    {{ fact.node.field_post_fact }}

    {{ fact.node.field_facts_explanation }}

V roce 2017 zemi působilo 897 spolupracovníků, celkové výdaje činily 18,2 mil. EUR.