© MSF
07 Lis 17 12 Říj 20

Lucie Brázdová

Lucie Brázdová je diplomovaná porodní asistentka. Dálkově vystudovala Zdravotně sociální fakultu Jihočeské univerzity. S Lékaři bez hranic pravidelně spolupracuje od roku 2012, kdy poprvé vyjela na misi do uprchlického tábora v Jižním Súdánu, kde vedla porodnici a školila zdravotnický personál.

Na misi v Indii pracovala v rámci tzv. mobilní kliniky — v týmu zdravotníků, kteří denně vyjížděli do míst, kde místní obyvatelé neměli přístup ke zdravotní péči. V Afghánistánu řídila porodnici a poporodní oddělení nemocnice v Kábulu, kde se průměrně narodilo 1000 dětí za měsíc.

Dva měsíce strávila na palubě záchranné a pátrací lodě Bourbon Argos jako porodní asistentka a členka zdravotnického týmu. Jako vedoucí porodní péče pracovala také v libanonském uprchlickém táboře Šatíla. Vedení porodního sálu a poporodního oddělení, včetně školení místního personálu, a poskytování odborné zdravotní péče ženám vystaveným sexuálnímu násilí se následně věnovala na misi v Sieře Leone.

V Řecku na ostrově Lesbos se zaměřovala na pomoc ženám, které se setkaly se sexuálním násilím, a také v oblasti reproduktivní zdravotní péče. Poslední mise ji zavedla do Egypta.

Přehled misí s Lékaři bez hranic

Lucie Brázdová v médiích

Blogy

Videa