© MSF
14 Čvn 17 12 Říj 23

Inspirativní nápady

Koncerty, divadelní představení, výstavy, běh, festivaly, jízda na kole po Indii… Během posledních let jsme viděli opravdu inspirující a nápadité způsoby, jak získat finanční prostředky pro Lékaře bez hranic. Pokud se rozhodnete udělat něco úplně nového, jsme vždy otevřeni vašim nápadům!

Zde můžete načerpat inspiraci a dozvědět se, jak začít. Pokud nás budete potřebovat, jsme tu pro vás. Jménem našich pacientů a spolupracovníků po celém světě vám děkujeme za podporu.

Jak začít

Nejprve je třeba se rozhodnout, co chcete dělat a kolik na to máte času. Pokud už víte, co chcete dělat, a jste pevně odhodláni, pak jste už na půl cesty k cíli.

Ať se to vyplatí

Pokud jste již přišli na ten správný nápad a máte plán, zamyslete se, jakým způsobem budete vybírat dary a jak budete motivovat své přátele a příznivce, aby sáhli do peněženky a váš projekt podpořili.

Pokud nám dáte vědět, co máte v plánu, rádi vás ve vašem záměru podpoříme. Můžeme vám poskytnout řadu našich informačních materiálů, aby si váš projekt získal důvěru a vy jste se mohli cítit součástí naší práce.

Zde je několik nápadů, které vám pomohou začít. Děkujeme za vaši podporu, vaše úsilí toho může hodně změnit.

Sport

Lidé milují dřinu, při které teče pot a navíc je to pro dobrou věc. I vaši přátelé a sponzoři budou jistě nadšeni, když uvidí, že jste pro získání příspěvků pro Lékaře bez hranic propotili triko. A navíc, rčení „Sportem ke zdraví“ bude díky vaší podpoře našim zdravotnickým projektům platit dvojnásob!

Maraton / Půlmaraton – V rámci běžeckého seriálu RunCzech máme zpravidla vyhrazené registrace pro běžce, kteří chtějí svým fyzickým výkonem podpořit naše projekty. Zakupte si naši registraci nebo běžecké tričko a pak už jen trénujte na start.

Kondiční běhání – Nemusíte se rovnou účastnit maratonu či půlmaratonu. Nastavte si svůj cíl, svou trasu a vzdálenost. Pozvěte své přátele, oslovte svůj sportovní klub, spolužáky ve škole či kolegy v práci, vyberte „registrační poplatek“ formou daru a pak už jen do toho. I ze srandy může vzniknout účel pro dobrou věc.

Cyklistika – Ať už jste nadšený cyklista či nadšená cyklistka, nebo se jen rádi sem tam projedete, určete si cíl, zkontrolujte kolo a šlápněte do pedálů až do západu slunce a to vše na podporu Lékařů bez hranic. Podívejte se na velmi úspěšný projekt Sanjiv cycles for MSF.

Cvičení – Máte rádi jógu, břišní tance, zumbu nebo spinning?  Proč nezorganizovat třeba soukromé kurzy pro své přátele a na místo vstupu nevybrat dary při sdílení svých dovedností?

V čemkoli vynikáte, cokoliv vás baví, můžete proměnit v dobročinný závod. Stačí se jen odhodlat a vydat se za svým cílem.

Dobrodružství

Výpravy – Můžete chodit dny, týdny, měsíce nebo roky, přes země i kontinenty. Chcete podniknout zajímavou výpravu, objevit skryté stezky, realizovat svůj dávný sen? Podpoříme vás! Oslovte sponzory, udělejte si plán a jděte do toho.

Voda – Kánoe, jachty, surfy, plavky, šlapadla? Výzvám se meze nekladou a je jen na vás, jak dobrodružnou cestu za účelem pomáhat druhým chcete podniknout.

Parašutismus – Skákání z letadla je často dobrý způsob, jak přesvědčit své přátele, že chcete vážně pomoci!

Duševní a tvůrčí práce

Pokud chcete zůstat raději v suchu a uplatnit své duševní vlohy a umělecké nadání, můžete se zapojit do pomoci i jinak.

Malba – Věnujete se profesionálně či amatérsky umění? Uplatněte své nadání a vydražte své dílo mezi přáteli nebo v internetové aukci. Rádi se dělíte o své tvůrčí schopnosti? Uspořádejte kurz kresby nebo soutěž. Ať už vás napadne cokoli, věříme, že svoje nadšení proměníte v úspěšný projekt.

Pletení, patchwork – Máte hbité ruce a kreativní nápady na vzory? Vytvořte své dílo a jeho prodejem získejte dar na projekty Lékařů bez hranic.

Psaní – Cítíte, že ve vás dřímá román? Získejte sponzory na každých 1.000 slov a začněte psát! Nebo vyzkoušejte rychlostní psaní a napište svůj bestseller za jeden měsíc!

Fotografie – Pořizujete fotky ze svých soukromých životních „misí“ a cítíte, že chcete víc a že by vaše fotografie měli vidět i ostatní? Udělejte výstavu, oslovte sponzory a začněte své vydařené fotografie prodávat pro Lékaře bez hranic.

Bleší trhy – Máte doma nepotřebné věci a chcete se jich zbavit? Nevyhazujte je! Uspořádejte „garážový výprodej“ nebo bleší trh a výtěžek z prodeje pomůže lidem v nouzi.

Hudební koncerty a festivaly

Koncerty jsou skvělý způsob, jak získat finanční dary a pomoc šířit povědomí o Lékařích bez hranic. Stejně jako prodej vstupenek, můžete k výběru darů využít stánky s občerstvením, prodej reklamních předmětů a další.

Koncerty – Organizujete koncerty nebo na nich vystupujete? Máte nekonečně mnoho možností, jak podpořit Lékaře bez hranic. Ať už se jedná o benefiční koncert nebo jeho účelem je osvěta, je to ta správná věc.

Sbírky – Pokud znáte někoho, kdo pořádá nějaký event, galavečeři nebo je organizátor akcí, proč to nezkusit a hosty při této příležitosti nevyzvat, aby podpořili dobrou věc?

Kuchyně

Možná byste raději zúročili své kulinářské dovednosti?

Pečeme pro dobrou věc – Upečte koláč nebo oblíbenou buchtu a prodejte ji lidem ve škole, v práci nebo klidně na místním trhu. Je to sladká odměna pro každého, kdo si kousne, když ví, že tím pomohl dobré věci.

Večeře – Pokud jste kulinářský mistr, tak proč neuspořádat večeři? Pozvěte své přátele, spolužáky či sousedy, aby přispěli odpovídající částkou, kterou by zaplatili za tříchodovou večeři v restauraci.

Catering – Připravte něco k zakousnutí a nějaké občerstvení pro nějakou vaši místní akci či událost a požádejte na oplátku o dary pro Lékaře bez hranic.

To je jen malá ochutnávka ze způsobů, jak můžete získat finanční dary pro Lékaře bez hranic. Rádi uslyšíme o tom, co plánujete. Pokud budete pořádat benefiční akci, která je otevřená pro veřejnost, kontaktuje nás na klara.rotgeri@lekari-bez-hranic.cz a my vám ji pomůžeme propagovat.