© Peter Casaer
27 Bře 18 01 Úno 23

Uspořádejte sbírku

Podpořit Lékaře bez hranic můžete mnoha způsoby. Třeba tím, že uspořádáte dárcovskou sbírku spojenou s kulturní, sportovní nebo vzdělávací akcí. Anebo sbírku mezi známými při příležitosti oslav, Vánoc, při zdolávání osobních výzev nebo prostě jen tak. Každá akce může pomáhat.

Nejenže nám takto pomůžete získat finanční prostředky pro léčbu našich pacientů, ale také rozšíříte povědomí o tom, kdo jsme a co děláme – a to je pro nás také nesmírně důležité. My vám rádi pomůžeme s organizací akce, ať už radou či materiály s informacemi o naší organizaci.

1. Rozhodněte se, co chcete udělat

Nevíte ještě, jakou sbírku byste mohli udělat? Zde najdete inspiraci od našich dárců. I vy se můžete stát jedním z nich. 
Dalšími příklady akcí na podporu Lékařů bez hranic jsou:

 • přednášky našich kolegů spojené se sbírkou 
 • zaměstnanecké sbírky, které můžete propojit s mapatonem
 • benefiční koncerty
 • darování části ze vstupného Lékařům bez hranic
 • aukce
 • a další, fantazii meze neklademe.

2. Začněte s přípravou

Rádi bychom věděli, co plánujete. Spojte se s námi pomocí e-mailu klara.rotgeri@prague.msf.org. Můžeme Vám se sbírkou poradit, probrat nějaký její aspekt nebo Vám zaslat propagační materiály.

3. Dárcovskou výzvu můžete udělat i online. Je to jednoduché, zabere to jen pár minut​

„K narozeninám mi nic nedávejte, mám všechno co potřebuju; To si nedělejte škodu, vážně nic nechci...“. Zní vám to povědomě? Chtěli byste oslavit narozeniny jinak a místo dárků, které budou chytat prach, raději pomoct zachránit život? Založte si dárcovskou výzvu a požádejte svou rodinu a známé, aby přispěli tam.

 • Zaregistrujte se na portálu darujme.cz.
 • Zvolte jméno vaší dárcovské výzvy – např. „Ondra slaví narozeniny s Lékaři bez hranic“.
 • Dejte své výzvě příběh. Stačí krátký popis, proč chcete podpořit Lékaře bez hranic.
 • Zvolte cílovou částku, kterou byste chtěli vybrat. Věřte, že jakákoli částka má svůj smysl! Cílová částka je pouze motivační, reálně vybrané příspěvky ale neomezuje. Takže pokud byste cílovou částku nevybrali, nic se neděje, na účet Lékařů bez hranic poputuje každá vybraná suma.
 • Zvažte také, o jak vysoké příspěvky budete žádat, a podle toho si nastavte darovací tlačítka. Můžete začít od jakékoli částky, např. 100 Kč / 200 Kč/ 500 Kč.​

4. Dejte o vaší akci vědět. Oslovte své přátele, příbuzné, kolegy a širší okruh známých

Dary od vašich blízkých pomohou kampaň „nakopnout“. Můžete je inspirovat příklady, k čemu jejich dary poslouží. K informování použijte i své sociální sítě. Rádi vám k propagaci vaší sbírky poskytneme fotky nebo videa.

Mockrát vám děkujeme!

Za vaše rozhodnutí akci udělat, za vynaloženou práci a úsilí a za to, že jste inspirací pro další lidi. Přejeme vám hodně štěstí a pokud máte nějaké otázky, kontaktujte nás.