© Stephanie Sinclair/VII

Indie

Lékaři bez hranic poskytují v zemi psychologickou podporu, testují a léčí pacienty s HIV/AIDS, tuberkulózou, kala azar a hepatitidou C a starají se o oběti sexuálně motivovaného násilí.

V Indii Lékaři bez hranic působí od roku 1999 a aktuálně se zaměřují především na léčbu infekčních nemocí (vyšetření a léčbu HIV a koinfekcí, tuberkulózy a multirezistentní tuberkulózy, hepatitidy C a kala azar), léčíme děti s vážnou akutní podvýživou a poskytujeme podporu v oblasti duševního zdraví.

Lékařskou péči poskytujeme především lidem, kteří by k ní jinak neměli přístup. Po celé zemi provozujeme mobilní kliniky v odlehlých oblastech, které provádějí očkování, poskytují péči v oblasti reprodukčního zdraví, léčí tuberkulózu, malárii a kožní onemocnění.

Pracujeme také ve zdravotnických střediscích pro matku a dítě, kde asistujeme při porodech a provádíme předporodní vyšetření.

V hlavním městě Dillí poskytujeme lékařskou a psychologickou péči obětem domácího a sexuálního násilí. Snažíme se zvyšovat povědomí o důležitosti vyhledání včasné lékařské a psychologické péče, zapojujeme komunitní skupiny do diskuzí o domácím a sexuálním násilí a zneužívání dětí.

V srpnu rok 2018 zasáhly jihozápad Indie silné deště, které způsobily jedny z nejhorších povodní posledního staletí. Stovky lidí zemřely a desetitisíce musely opustit své domovy. Na místě jsme poskytovali lékařské konzultace a rozdávali nepotravinovou pomoc.

 

 

Klinika zaměřená na léčbu žloutenky typu C v Meerutu

 

[[Country-Facts]]

 

Povodně v Kerale

Ošetřování pacientů při povodních

 

V roce 2018 působilo v zemi 611 spolupracovníků a celkové výdaje činily 13,4 mil. €.

Česká kancelář přispěla v roce 2018 díky svým dárcům na krizovou pomoc po povodních v okolí Keraly částkou 84 000 Kč.