14 Čvn 17 14 Čvn 17

Tapety na plochu

Nabízíme vám několik úžasných fotografií, které přibližují místa, kde pracujeme. Můžete je použít jako podklad plochy počítače.

Chcete-li, rozešlete je i svým přátelům a rodině - prosíme jen o to, aby se přišli podívat na tuto webovou stránku a přečetli si něco více o tom, co fotografie zobrazují. Společně tak zvýšíme povědomí o práci Lékařů bez hranic a lidech, jimž pomáháme.

 

 

Keňa, Severovýchodní provincie. Dvě ženy se chrání před písečnou bouří, zatímco tahají vodu ze studny. Foto: Dieter Telemans.

Klikněte pravým tlačítkem na správnou velikost rozlišení vaší obrazovky a zvolte "Uložit odkaz jako...". Pokud nevíte, jaké rozlišení má vaše obrazovka, klikněte třeba sem.

Tři roky nedostatečných srážek a dekády přetěžování přírodních zdrojů vyvrcholily v roce 2006, který byl zničující pro celý region.

"Od úsvitu do soumraku k nám do kanceláře přicházeli lidé a prosili o vodu," popisoval tehdy situaci Ibrahim Younis, krizový koordinátor Lékařů bez hranic. "Původně jsme chtěli rozdávat terapeutickou výživu, ale když jsme zjistili, jak kritická je situace s vodou, rychle jsme ji začali ve vesnicích distribuovat. Do dneška jsme jí rozdali půl milionu litrů, ale hrozný stav silnic z toho udělal opravdu těžký úkol."

 

 

Etiopie. Matka a dítě ve výživovém centru Lékařů bez hranic. Foto: Francesco Zizola.

Klikněte pravým tlačítkem na správnou velikost rozlišení vaší obrazovky a zvolte "Uložit odkaz jako...". Pokud nevíte, jaké rozlišení má vaše obrazovka, klikněte třeba sem.

Lékaři bez hranic rychle reagovali na akutní výživovou krizi, která v roce 2008 postihla jižní Etiopii a otevřeli 50 terapeutických výživových center. Pacienti chodili do těchto center jednou týdně na vyšetření, pro speciální terapeutickou výživu a potravinové balíčky pro celou rodinu, aby se zabránilo dalším případům podvýživy. Pacienti ve vážném stavu byli hospitalizováni a léčeni v nemocnicích Lékařů bez hranic, kde byli pod 24hodinovým dohledem. V roce 2008 pomohli Lékaři bez hranic na jihu Etiopie léčit na 60.000 dětí trpících vážnou podvýživou.

 

 

Zimbabwe, Mudzi. Doktorka Lékařů bez hranic u malého pacienta nemocného cholerou.

Klikněte pravým tlačítkem na správnou velikost rozlišení vaší obrazovky a zvolte "Uložit odkaz jako...". Pokud nevíte, jaké rozlišení má vaše obrazovka, klikněte třeba sem.

Epidemie cholery v letech 2008/09 byla nejhorší v dějinách Zimbabwe. Do března 2009 postihla téměř 90.000 lidí. Lékaři bez hranic v zemi vybudovali řadu center na léčbu cholery, v nichž vyléčili desetitisíce pacientů. Kromě toho poskytovali čistou vodu, aby se šíření nemoci zastavilo.