24 Oct 23 24 Oct 23

Právě teď v Gaze

Nemocnice v Pásmu Gazy jsou přehlceny pacienty. Dochází léky a zdravotnický materiál, takže lékaři musí operovat v nepředstavitelných podmínkách. 

Náš chirurg Dr. Obeid musel provést amputaci chodidla malému chlapci bez pořádné anestezie a na podlaze v nemocnici Al-Šífa.

Kvůli pokračující blokádě Pásma Gazy se poskytování zdravotní péče na místě nesmírně zkomplikovalo. O víkendu sice přes hraniční přechod Rafáh dorazily nákladní vozy s humanitární pomocí, ani zdaleka to ale nestačí. 

I přesto někteří naši zaměstnanci i nadále pomáhají různým nemocnicím tak, jak můžou. 

Pacienti a zdravotníci v námi podporované nemocnici Al-Šífa a na naší klinice popálenin v Pásmu Gazy

 

V konfliktech nikomu nestraníme

Ve válkách se nekloníme na žádnou stranu, a to platí i pro konflikt mezi Izraelem a Palestinou. Léčíme všechny bez rozdílu podle potřeby, ne podle původu či víry. A to kvůli tomu, abychom zůstali neutrální, nestranní a nezávislí; aby nás místní obyvatelé a další aktéři přijali a my mohli pomoct opravdu všem, kteří nás potřebují.

Při informování veřejnosti se opíráme o svědectví z míst, kde přímo působíme. Často proto nemůžeme mluvit o dění na všech stranách konfliktu. Momentálně pomáháme na palestinských územích, ne v Izraeli, proto popisujeme hlavně to, co se právě teď děje v Pásmu Gazy. Izraeli jsme opakovaně nabízeli pomoc – i po brutálních útocích Hamásu – ale zatím naši nabídku nevyužil. 

{{{ labels.morehistories }}}