© Peter Casaer
27 Bře 18 14 Pro 18

Dárcovské výzvy

Věděli jste, že když upečete bábovku nebo se necháte ostříhat, tak můžete zároveň i pomáhat? Pokud ne, tak vězte, že způsobů, jak nám pomoci získat potřebné peníze, je mnoho a může to být i zábava.

Můžete uspořádat malou sbírku nebo akci, kde požádáte přátele nebo známé, aby přispěli. Nejenže nám takto pomůžete získat finanční prostředky, ale také rozšíříte povědomí o tom, kdo jsme a co děláme – a to je pro nás také důležité. My vám rádi s organizací pomůžeme radou či materiály s informacemi o naší organizaci.

Jak založit dárcovskou výzvu?

1. Vyberte si činnost

Nejprve je třeba se rozhodnout, co byste rádi udělali. Váš nápad může být pořádná výzva, ale i drobnost, která potěší vás nebo vaše známé.
Zatím jste se nerozhodli, jakým způsobem byste chtěli příspěvky vybírat? Inspirujte se nápady ostatních:

 

2. Vytvořte výzvu na darujme.cz

Doporučujeme postupovat podle těchto kroků:

  • Zaregistrujte se na portálu darujme.cz.
  • Zvolte jméno vaší dárcovské výzvy – např. „Ondra pro Lékaře bez hranic“.
  • Dejte své výzvě příběh. Stačí krátký popis, proč chcete podpořit Lékaře bez hranic a jaká je vaše motivace. Během výzvy můžete přidávat na profil aktuality.
  • Zvolte cílovou částku, kterou byste chtěli vybrat. Věřte, že jakákoli částka má svůj smysl!
  • Zvažte také, o jak vysoké příspěvky budete žádat, a podle toho si nastavte darovací tlačítka. Můžete začít od jakékoli částky, např. 100 Kč / 200 Kč/ 500 Kč. Samozřejmě každý se rozhoduje podle sebe, a tak když se někomu nebude ani jedna částka líbit, může zvolit jakoukoli jinou cifru.
  • Doporučená doba pro spuštění výzvy je 2 - 3 týdny před akcí a ukončení 1 týden po akci.

 

3. Dejte o vaší akci vědět

Řekněte rodině, kamarádům a známým, co a proč se chystáte udělat a jak se mohou zapojit. Třeba se „jen dozvědí“ víc o Lékařích bez hranic, možná se rozhodnou přispět nebo vám pomoci s organizací, možná se k výzvě rovnou přidají.

Sdílejte svůj nápad na sociálních sítích. Ať už zvolíte jakoukoliv cestu, nejdůležitější je vysvětlit ostatním, proč by měli přispět.

Děkujeme vám

Chtěli bychom vám moc poděkovat za vaši iniciativu a podporu. Přejeme hodně štěstí. Pokud potřebujete s výzvou poradit, napiště nám na: dary@lekari-bez-hranic.cz.