© Nasir Ghafoor
02 Květen 20 02 Květen 20

Informace o našem zásahu proti COVID-19 v Asii a Oceánii

Zde naleznete výčet zemí v Asii a Oceánii, ve kterých působíme v souvislosti s COVID-19, a stručný popis našich aktivit.

Seznam je seřazený abecedně a průběžně jej aktualizujeme.

Země, kde zasahujeme proti šíření nákazy COVID-19:

  • V Afghánistánu podporujeme prevenci a opatření v léčebném centru zaměřeném na COVID-19 v Herátu. Adaptujeme naše projekty, aby se naše zařízení nestala centrem pro šíření nemoci. 
  • V Bangladéši pomáháme Rohingům v uprchlických táborech. V našich nemocnicích jsme vybudovali speciální COVID-19 oddělení a v polních nemocnicích jsme zřídili izolační pokoje. 
  • Na Filipínách pomáháme s osvětou především nejzranitelnějších skupin a rozdáváme léky a hygienické balíčky pacientům s cukrovkou či vysokým tlakem.
  • V Hongkongu se věnujeme osvětě a psychologické podpoře zranitelných skupin obyvatel. 

KRIZOVÁ SBÍRKA COVID-19

Pokud můžete, prosím přispějte.
  • V Iráku v Bagdádu podporujeme nemocnici El Khateeb, která je jednou z hlavních pečující o pacienty s COVID-19. Nemocnici v Mosulu provozované místním ministerstvem zdravotnictví jsme darovali lůžka pro izolační oddělení a budujeme izolační pokoje v nemocnici AL Shifaa, která se nachází ve stejném komplexu. Pomáháme také zdravotním úřadům v Irbílu s léčbou nemocných.
  • Kambodži jsme se podíleli na vytváření národních postupů pro prevenci a kontrolu šíření infekce a léčbu pacientů s COVID-19. Poskytujeme školení a technickou podporu zdravotnickým zařízením ve třech provinciích na severozápadě země.
  • V Libanonu podporujeme nemocnice v Zahle, Hermel a Said. Jsme připraveni léčit pacienty s COVID-19 v naší nemocnici Bar Elias a provozujeme lékařskou telefonní linku v Bejrútu. Napříč zemí spolupracujeme s komunitními lídry a neziskovými organizacemi osvětu. 
  • V Pákistánu identifikujeme a léčíme pacienty s COVID-19 v oblasti Timergara. Každý den se věnujeme 1 000 pacientů. Provozujeme izolační oddělení pro pacienty s lehkým a středním průběhem onemocnění a zajišťujeme převoz lidí s těžkými projevy nemoci. Napříč zemí jsme posílili osvětové aktivity a opatření pro prevenci a kontrolu šíření infekce. 
  • V Papui Nové Guinei poskytujeme technickou podporu a školení v rámci příprav na léčbu nemocných v Port Moresby.

Země, kde působíme a kde ve spolupráci s tamními úřady řešíme první nemocné COVID-19, připravujeme se na možné rozšíření nákazy a věnujeme se prevenci: 

  •  Indonésie, Jemen, Jordánsko, Kyrgyzstán, Malajsie, Palestina, Sýrie, Uzbekistán 

Datum aktualizace: 2. 5. 2020.