Středoafrická republika: Ztracená země

Už více než rok prochází Středoafrická republika, jedna z nejchudších zemí světa, zásadní politickou krizí, jejíž následky v podobě nebývalého násilí a masivního vysídlení tvrdě dopadají na její obyvatele.  Zemi v tichosti a bez zájmu zbytku světa postihuje také chronická zdravotní krize. Mezinárodní humanitární a zdravotnická organizace Lékaři bez hranic proto připravila ministránku Středoafrická republika: Ztracená země, jejímž prostřednictvím se snaží krizi přiblížit.

Více na stránce sar.lekari-bez-hranic.cz, kde najdete interaktivní mapy, galerie a přehled historie konfliktu. 


Svazijsko: Do života bez HIV

Jedním z důležitých projektů v rámci boje s pandemií HIV, jehož byli Lékaři bez hranic iniciátorem, je průkopnický program PMTCT B+ (prevence přenosu z matky na dítě, varianta B+) ve Svazijsku, realizovaný ve spolupráci se tamním ministerstvem zdravotnictví. Cílem tohoto projektu je zahájit doživotní antiretrovirovou léčbu těhotných a kojících žen nakažených virem HIV co nejdříve po diagnóze, bez ohledu na stav jejich imunitního systému. Taková léčba dramaticky omezí riziko přenosu viru na dítě a současně pomůže zachovat dobrý zdravotní stav matky. Díky této včasné a trvalé léčbě se současně výrazně omezí případné riziko přenosu infekce na nenakažené sexuální partnery.
 
Více informací o projektu získáte na speciální mikrostránce hiv.lekari-bez-hranic.cz zprovozněné při příležitosti Světového dne boje proti HIV/AIDS  v roce 2013.

JSEM V TOM  Lékaři bez hranic

„Jsem v tom s Lékaři bez hranic“ může říci kdokoli, kdo s námi sympatizuje a má chuť veřejně sdílet své angažmá a nadšení pro práci Lékařů bez hranic. Podpořit nás můžete, i když nemáte možnost jet na misi, stát se dobrovolníkem nebo dárcem.

Na stránce www.jsem-v-tom.cz najdete fotogalerie z našich akcí, blogy spolupracovníků Lékařů bez hranic z terénu nebo charitativní e-shop. Ve speciální galerii zde také publikujeme fotografie fanoušků, kteří se nás rozhodli veřejně podpořit.