Předchozí
Následující

Země

Téma

21. duben 2017

Akú chuť má roztok na liečbu cholery? Prečo majú niektoré podvyživené deti nafúknuté brušká? Ako operujú chirurgovia vo vojne? Na tieto a mnohé ďalšie otázky prináša odpovede „Poľná nemocnica Lekárov bez hraníc“, ktorá stojí na námestí SNP v Bratislave.

13. duben 2017

Po vyhodnocení humanitárních potřeb obětí sesuvu půdy, ke kterému došlo před dvěma týdny ve městě Mocoa v jižní Kolumbii ve čtvrti Putumayo, zahájil tým Lékařů bez hranic poskytování psychologické pomoci a zdravotní péče obětem tohoto neštěstí.

11. duben 2017

Jonathan Whittall už několik týdnů pracuje v nově otevřené polní nemocnici ve vesnici jižně od Mosulu. V následujícím rozhovoru popisuje Jonathan péči na jednotce nepřetržité traumatologické pohotovosti, kterou poskytuje jeho tým iráckých a mezinárodních odborníků.

06. duben 2017

Když přijde někdo s otevřenou zlomeninou stehna, obvykle useknu kus kosti, který ční ven. Pak změřím, kolik chybí. A následně chybějící kus kosti nahradím čerstvou kostí z ovce. Hojí se to cirka za šest týdnů. A za tři měsíce pacient obvykle chodí, aniž byste poznali, že měl zlomeninu ..

06. duben 2017

V oblasti Tal Afar, severovýchodně od Mosulu, brání nedostatek funkčních zdravotnických zařízení místním obyvatelům v přístupu ke zdravotní péči. Lékaři bez hranic rozšiřují své aktivity v této oblasti.

05. duben 2017

Tým Lékařů bez hranic, který poskytuje podporu urgentnímu příjmu v nemocnici Bab Al Hawa v syrské provincii Idlib, potvrdil, že symptomy pacientů z Khan Sheikhoun odpovídají vystavení neurotoxinu jako je například sarin.

05. duben 2017

Vojenští a političtí činitelé v Mali ohrožují poskytování humanitární pomoci vměšováním se do humanitárních akcí.

04. duben 2017

Mezinárodní humanitární a zdravotnická organizace Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières vydává zprávu nazvanou „Připraveno k výbuchu: Dopad min, nástražných zařízení a nevybuchlé válečné munice na civilisty v severní Sýrii“. Lékaři bez hranic v ní upozorňují na zdrcující dopad, který mají výbušná zařízení a miny na civilisty, zatímco v oblasti zintenzivňují boje.

04. duben 2017

Když jsem si při příjezdu kontroloval nádobíčko, co tu máme k dispozici, našel jsem jen jediný set - set na kraniotomii.

27. březen 2017

Patentová opozice si klade za cíl zvýšit dostupnost léku na hepatitidu C sofosbuvir pro miliony lidí

Stránky