Předchozí
Následující

Země

Téma

26. srpen 2016

Skupina ozbrojených mužů v neznámém motorovém člunu 17. srpna zaútočila na záchrannou lod Lékařů bez hranic.

19. srpen 2016

Lékaři bez hranic evakuují své spolupracovníky ze šesti nemocnic, které podporují na severu Jemenu. Konkrétně v guvernorátech Saada a Hajjah. Toto rozhodnutí učinili po leteckém bombardování nemocnice Abs, při němž v pondělí 15. srpna zemřelo 19 lidí a dalších 24 jich bylo zraněno. Byl to už čtvrtý útok za necelý rok na lékařská zařízení v Jemenu podporovaná Lékaři bez hranic, zároveň si vyžádal nejvíce obětí. Terči nespočtu útoku se během války v Jemenu stala i další zdravotnická zařízení.

18. srpen 2016

Lidé se mě často ptají, proč jsem se „vzdala“ svého života v Německu. Proč se vzdávám pohodlí a vystavuji se nebezpečí v podobě války nebo nemocí. A proč pracuji pro Lékaře bez hranic?

16. srpen 2016

Počet obětí pondělního útoku na nemocnici Abs v Jemenu, kterou podporují Lékaři bez hranic, se zvýšil. Zemřeli tři pacienti, kteří byli po útoku v kritickém stavu hospitalizováni. Letecký útok na zdravotnické zařízení v governorátu Hajjah na severozápadě země tak podle posledních informací nepřežilo čtrnáct lidí, dalších 24 jich bylo zraněno. Mezi oběťmi útoku je i spolupracovník Lékařů bez hranic Abdul Kareem al Hakeemi.

15. srpen 2016

Boje se posouvají do oblastí okolo Lashkar Gah, hlavního města afghánské provincie Hílmand. Nemocní a ranění se tak nemohou dostat do nemocnice Boost, zařízení s kapacitou 300 lůžek, kterou zde provozují Lékaři bez hranic společně s místním Ministerstvem zdravotnictví.

12. srpen 2016

Krátká fotoesej zachycuje každodenní život vnitřně vysídlených Iráčanů, kteří zůstali uvězněni mezi guvernoráty Arbíl a Ninive.

09. srpen 2016

V sobotu 6. srpna byla při leteckém útoku zničena nemocnice podporovaná Lékaři bez hranic ve městě Millis v syrském guvernorátu Idlíb, kterou vyžívalo 70 tisíc tamních obyvatel.

03. srpen 2016

V mnoha městech ve státě Borno na severovýchodě Nigérie je situace kritická a podvýživou trpí obrovské množství dětí.

29. červenec 2016

Boje v posledních třech týdnech zintenzivnily. Nejvíce trpí obyvatelé města Aleppo, kteří už dlouho žijí pod palbou. Nepřetržité letecké útoky drtí jižní část města, ostřelování ničí sever a nechává za sebou mnoho obětí a raněných.

29. červenec 2016

Od vypuknutí konfliktu na východní Ukrajině uběhly již více dva roky, přesto tisíce zapomenutých obětí zůstává v oblastech blízko frontové linie, která se v současné době neposunuje. Od poloviny dubna 2014 bylo zabito více než 9.300 lidí a 21.500 jich bylo zraněno. Přestože se konflikt dostává mimo mezinárodní pozornost, často dochází k porušování loni uzavřeného příměří a zabíjení dalších lidí. Vleklý konflikt si vybírá svojí daň především u těch, kteří nemohli v době největších bojů utéct, a kteří jsou nyní zanecháni v blízkosti frontové linie, kde je každodenní ostřelování opět skutečností. Mnoho starších lidí zde uvázlo a mají přístup přístupem k malé či žádné pomoci. Trpí akutními mentálními poruchami a mají minimální přístup ke zdravotní péči potřebné k léčbě chronických onemocnění.

Stránky