Předchozí
Následující

Země

Téma

23. květen 2017

„Prostě vás zmasakrují, ať už jste muž, žena nebo dítě. Ztratila jsem všechny bratry a příbuzné. Život tady je velmi těžký. Když nemáte muže, nikdo vám nepomůže.“ Maria (jméno bylo změněno) je jen jednou ze stovek tisíců uprchlíků a uprchlic, kteří utekli na sever Ugandy po opětovném propuknutí násilností v Jižním Súdánu v červenci 2016. Do Ugandy od té doby přišlo přes 630 tisíc uprchlíků a každý týden přicházejí další. Celkový počet uprchlíků a žadatelů o azyl z Jižního Súdánu dosahuje čísla 900 tisíc. Uganda nyní hostí víc uprchlíků, než kterékoliv jiné místo v Africe.

18. květen 2017

Jak se dělá cheesecake podle Lékařů bez hranic?

18. květen 2017

Ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví provedli Lékaři bez hranic v dubnu v Conakry, hlavním městě Guiney, rozsáhlou očkovací kampaň proti spalničkám.

18. květen 2017

Každý den čelí Lékaři bez hranic při svých zdravotnických operacích nespočtu překážek, které jim brání v poskytování zdravotní péče a omezují jejich možnosti, jak zajistit lidem v nouzi důstojné zacházení.

15. květen 2017

V nové zprávě upozorňují Lékaři bez hranic na humanitární krizi, která zasáhla obyvatele Hondurasu, Guatemaly a Salvadoru, kteří museli uprchnout ze své vlasti.

12. květen 2017

Světová zdravotnická organizace potvrdila jeden případ eboly v Likati v provincii Bas Uele na severu Demokratické republiky Kongo. Celkem se prošetřuje devět případů, z toho tři úmrtí. Lékaři bez hranic/Médecins Sans Frontières (MSF) vyšlou v sobotu 13. května do Likati tým čtrnácti spolupracovníků, aby zahájil krizový zásah.

12. květen 2017

Lékaři bez hranic provozují v Hamdaníji, městě nacházejícím se jižně od Mosulu, nemocnici zaměřenou na potřeby těch, kteří se zotavují z operace a snaží se znovu začít žít.

10. květen 2017

Týmy Lékařů bez hranic/Médecins Sans Frontières (MSF) v Jemenu přijímají a ošetřují rostoucí počet pacientů s cholerou a akutním průjmovým onemocněním.

04. květen 2017

Duben 2017 – Boje v Libyi pokračují. Země je roztříštěná mezi několik center moci. Od poloviny roku 2014 se situace kvůli občanské válce a politické nestabilitě výrazně zhoršila. Následky nesou miliony lidí napříč Libyí, včetně uprchlíků, žadatelů o azyl a migrantů. Lékař Tankred Stoebe měl v lednu na starosti posouzení zdravotní situace od Misuráty po Tripolis. Vypráví, co během svého pobytu viděl.

25. duben 2017

Přijďte na výstavu „Polní nemocnice“, na které Lékaři bez hranic představí, jak vypadá jejich práce ve více než šedesáti zemích světa. Od 27. dubna do 3. května na náměstí Svobody v Brně budete mít možnost setkat se s dobrovolníky, kteří jezdí na mise s Lékaři bez hranic a prohlédnout si vybavení, které se využívá při záchraně životů v ozbrojených konfliktech, přírodních katastrofách či epidemiích.

Stránky