Předchozí
Následující

Země

Téma

02. prosinec 2016

„Děti bez doprovodu“ zachráněné lodí Aquarius by se daly zhruba rozdělit do dvou skupin: na ty, které brzo dosáhnou 18 let, a ty, které jsou tomuto věku hodně vzdáleny.

02. prosinec 2016

J.S. Adlerová, autorka knihy Fotoatelier, se rozhodla podpořit naši práci 1 Kč z každé prodané knihy.

02. prosinec 2016

Společnost TextilEco a.s. je naším pravidelným dárcem a podporovatelem. Tento týden uspořádala ve vybraných prodejnách informační kampaň s cílem oslovit své zákazníky a vysvětlit jim, proč Lékaře bez hranic podporuje a jak se i oni mohou zapojit. Pomohla nám tak informovat o naší práci širokou veřejnost.

02. prosinec 2016

Od roku 2004 poskytujeme dobrovolné bezpečné potraty ženám v mnoha našich projektech v terénu. Poradkyně Lékařů bez hranic pro oblast reprodukčního zdraví vysvětluje důsledky a obtíže spojené s tímto rozhodnutím.

30. listopad 2016

Medzinárodná humanitárna a zdravotnícka organizácia Lekári bez hraníc / Médecins Sans Frontières (MSF) uzavrela prvú dohodu o spolupráci so slovenskou nemocnicou.

28. listopad 2016

V roce 2015 byl v Nigérii zvolen nový prezident, který přislíbil, že znovu získá kontrolu nad celou Nigerií. Od té doby nigerijská armáda vystupňovala své operace v celém Bornu a aktivně bojuje proti Boko Haram.

25. listopad 2016

Letošní Giving Tuesday vychází na úterý 29. listopadu. Lékaři bez hranic při této příležitosti vyhlašují zvláštní dárcovskou výzvu na pomoc lidem ze severovýchodu Nigérie.

21. listopad 2016

Rose patří mezi 172 tisíc lidí, kteří přijeli do severní Ugandy v posledních třech měsících. Všichni sem utekli z Jižního Súdánu, protože zažili podobně traumatické události nebo jim hrozilo obdobné nebezpečí.

18. listopad 2016

Obyvatelé obléhaného východního Aleppa byli vyzváni k odchodu ze svých domovů. Bylo jim řečeno, že pokud tak neučiní, bude jim hrozit velké nebezpečí. Lidé se tedy začali připravovat na to, co je čeká. Amal Abdullah vzpomíná na den před čtyřmi lety, kdy byla také ona vyzvána k tomu, aby opustila východní Aleppo, místo, kde vyrostla.

18. listopad 2016

Stovky tisíc uprchlíků v Tanzanii se ocitlo ve vážné situaci, tamní uprchlické tábory jsou plné. Kvůli útěku obrovského množství lidí před krizí v Burundi se rychlost příchodu uprchlíků v posledních čtyřech měsících zvýšila téměř pětkrát.

Stránky