Předchozí
Následující

Země

Téma

27. červen 2017

Čtyři roky poté, co Lékaři bez hranic museli stáhnout své týmy ze Somálska, je humanitární organizace zpět na místě a léčí pacienty. Ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví znovu poskytuje podporu v mudugužské oblastní nemocnici v somálském Severním Galkayo v regionu Puntland.

23. červen 2017

„Zasahovat v krizích je naše práce. Jsme zvyklí na ledacos, ale krize na severu Nigérie překonává to, s čím se setkáváme na mnoha dalších místech.“ Tak ředitel české kanceláře Lékařů bez hranic Pavel Gruber vyhlašoval v červenci 2016 mimořádnou sbírku. V oblastech na severovýchodě Nigérie tehdy více než 3 miliony lidí prchaly před Boko Haram – bez přístupu ke zdravotní péči a s omezeným přístupem k vodě a potravinám. Akutní vážná podvýživa mezi dětmi dosahovala až 15 %.

20. červen 2017

Česká pobočka mezinárodní humanitární a zdravotnické organizace Lékaři bez hranic díky českým dárcům financovala v roce 2016 pomoc v jedenácti zemích částkou 71 milionu korun. To je nejvíce v historii kanceláře.

15. červen 2017

Humanitární a zdravotnická organizace Lékaři bez hranic upozorňuje na situaci lidí, kteří žijí ve městě Rakka a přilehlých vesnic. V důsledku toho, že zesílily boje o získání kontroly nad tímto syrským městem, se musí zdejší obyvatelé rozhodovat, jestli zůstanou a budou tak vystaveni těžkému bombardování, nebo město opustí a budou muset přejít aktivní přední linii a minová pole.

12. červen 2017

Toto je vyprávění dvou rodin, které před nedávnem utekly ze západního Mosulu, kde koalicí podporované irácké síly bojují proti Islámskému státu. Jejich svědectví o náročných životních podmínkách během obléhání zaznamenal Francesco Segoni, koordinátor projektu Lékařů bez hranic ve východním Mosulu.

09. červen 2017

Když organizujete hromadnou očkovací kampaň podobnou té, kterou momentálně vedou Lékaři bez hranic proti meningitidě ve státě Yobe v severní Nigérii, musíte mít pod kontrolou i ten nejmenší detail.

02. červen 2017

I pokud úmrtnost nadále zůstane na nízké úrovni (1,1 %), počet zjištěných případů je mnohem vyšší než při předchozí epidemii.

30. květen 2017

Narcisse Wega Kwekam působí jako zástupce programového koordinátora pro Lékaře bez hranic a před nedávnem se vrátil z oblasti Tanganika, kde boje mezi místními komunitami vyhnali z domovů velké množství lidí.

29. květen 2017

Lékaři bez hranic upozorňují na špatnou dostupnost zdravotní péče a alarmující nedostatek jídla, vody a přístřešků pro vysídlené obyvatele v oblasti Kalémie v Demokratické republice Kongo.

26. květen 2017

Mezinárodní zdravotnická organizace Lékaři bez hranic upozorňuje na nárůst případů cholery a vodnatého průjmu po celém Jemenu, vyzývá k okamžité a náležité reakci a varuje před rizikem, že se epidemie vymkne kontrole.

Stránky