Předchozí
Následující

Země

26. květen 2016

Vzpomínka na spolupracovníka Lékařů bez hranic Arsèna Bassanganama, který byl zabit při přepadení konvoje ve Středoafrické republice.

23. květen 2016

Lékaři bez hranic vzdávají hold oddanému kolegovi Arsènu Bassanganamovi, který zemřel při přepadení konvoje organizace ve Středoafrické republice.

Ve středu 18. května zastavili ozbrojenci v oblasti Kouki, 82 km na sever od města Bossangoa, tým Lékařů bez hranic. Ten ve dvou viditelně označených vozidlech přepravoval personál a pacienty. Útočníci přinutili celý tým z aut vystoupit a následně jeho členy okradli o jejich osobní věci a léky. Arsèna zastřelili poté, co musel se svými kolegy ležet více než 40 minut tváří k zemi.

20. květen 2016

Dva doktoři, zdravotní sestra a tři kulturní mediátoři – ze šesti různých zemí. Všichni pocházíme z velmi odlišných kultur, ale máme jeden společný zájem – sloužit lidem v táboře, když to potřebují.

20. květen 2016

Okolo čtyř tisíc uprchlíků, kteří v prosinci 2015 utekli před násilím páchaným v Jižním Súdánu, žije v žalostných podmínkách v odlehlé vesnici Bambouti.

19. květen 2016

Oblast Pawa a sousední Boma Mangbetu zasáhla nezvykle vážná epidemie malárie.

18. květen 2016

Lékaři bez hranic pracují ve více než 60 zemích světa. Zasahují v případě epidemií, přírodních katastrof, ozbrojených konfliktů, nebo při léčbě opomíjených nemocí. Při své práci se týmy Lékařů bez hranic často dostávají do oblastí, které nejsou zmapované. Chybějící mapy teď může pomoci doplnit každý z bezpečí svého domova.

18. květen 2016

Minulý rok bylo bombardováno 75 nemocnic, které provozuje nebo podporuje mezinárodní humanitární a zdravotnická organizace Lékaři bez hranic. Jedná se o porušení nejzákladnějších pravidel války, která přisuzují chráněný status zdravotnickým zařízením a jejich pacientům, bez ohledu na to, zda se jedná o civilisty nebo zraněné bojovníky. Mimo nemocnice jsou civilisté zraňováni a zabíjeni v bezhlavých útocích v Sýrii, Jemenu, Jižním Súdánu, Afghánistánu i jinde. Přístup k uprchlíkům a migrantům v Evropě mezitím odhalil šokující absenci humanity. Humanitární summit, na kterém se setkají agentury OSN spolu s nevládními organizacemi, aby diskutovaly nad palčivými otázkami, je za těchto okolností více než potřeba. Proto by mohl být Světový humanitární summit, který se koná tento měsíc, výbornou příležitostí.

17. květen 2016

Stovky tisíc lidí nemohou být potrestány za činy několika jednotlivců.

16. květen 2016

Adresováno všem evropským vládám a evropským institucím

Píšeme vám tento dopis, protože chceme sdílet naše hluboké znepokojení nad podpisem dohody mezi Evropskou unií a Tureckem. Rozhodli jste se otočit zády k tisícům lidí, kteří utíkají před válkou, útlakem a zoufalstvím.

13. květen 2016

Mobilní kliniky Lékařů bez hranic ve Středoafrické republice přinášejí zdravotní péči tam, kde je nejvíce potřeba - přímo k lidem, kteří se nemohou vrátit do svých domovů kvůli přetrvávajícímu násilí v komunitách. Podívejte se, jak vypadá naše práce přímo v terénu:

Stránky