Předchozí
Následující

Země

Téma

09. prosinec 2016

Doktor Abu Wassim pracoval v nemocnici, když ji 17. listopadu zasáhly nálety.

„Zaslechli jsme bomby dopadající na domy na konci ulice, asi 500 metrů od naší nemocnice. Slyšeli jsme asi 40 explozí, možná i víc. Hluk přicházel blíž a blíž k nemocnici. V tu chvíli veškerý personál – technici, sestry a lékaři – evakuoval všechny pacienty dolů do podzemí.

09. prosinec 2016

Mezinárodní humanitární a zdravotnická organizace Lékaři bez hranic je mimořádně znepokojena nedávným prohlášením mluvčího Společného vyšetřovacího týmu pro incidenty v Jemenu (JIAT) ohledně bombardování nemocnice Abs v guvernorátu Hajjah z 15. srpna 2016. Toto veřejné prohlášení nereflektuje  jednání, která po útoku vedli Lékaři bez hranic v Saúdské Arábii s JIAT a představiteli zainteresovaných armád. Lékaři bez hranic rovněž provedli své vlastní vyšetřování, které poskytli úřadům Saúdské Arábie.

08. prosinec 2016

Lékaři bez hranic zavírají kliniku pro válečné raněné ze Sýrie, kterou provozovali v severním Jordánsku. Děje se tak jen šest měsíců poté, co Jordánsko uzavřelo své hranice se Sýrií. Na klinice v uprchlickém táboře Zátarí poskytovali Lékaři bez hranic pooperační péči uprchlíkům, jež prodělali operace v nedalekých nemocnicích. Ačkoliv boje na jihu Sýrie neustaly, váleční ranění se do těchto zdravotnických zařízení nemohou dostat.

02. prosinec 2016

„Děti bez doprovodu“ zachráněné lodí Aquarius by se daly zhruba rozdělit do dvou skupin: na ty, které brzo dosáhnou 18 let, a ty, které jsou tomuto věku hodně vzdáleny.

02. prosinec 2016

Společnost TextilEco a.s. je naším pravidelným dárcem a podporovatelem. Tento týden uspořádala ve vybraných prodejnách informační kampaň s cílem oslovit své zákazníky a vysvětlit jim, proč Lékaře bez hranic podporuje a jak se i oni mohou zapojit. Pomohla nám tak informovat o naší práci širokou veřejnost.

02. prosinec 2016

Od roku 2004 poskytujeme dobrovolné bezpečné potraty ženám v mnoha našich projektech v terénu. Poradkyně Lékařů bez hranic pro oblast reprodukčního zdraví vysvětluje důsledky a obtíže spojené s tímto rozhodnutím.

30. listopad 2016

Medzinárodná humanitárna a zdravotnícka organizácia Lekári bez hraníc / Médecins Sans Frontières (MSF) uzavrela prvú dohodu o spolupráci so slovenskou nemocnicou.

28. listopad 2016

V roce 2015 byl v Nigérii zvolen nový prezident, který přislíbil, že znovu získá kontrolu nad celou Nigerií. Od té doby nigerijská armáda vystupňovala své operace v celém Bornu a aktivně bojuje proti Boko Haram.

25. listopad 2016

Letošní Giving Tuesday vychází na úterý 29. listopadu. Lékaři bez hranic při této příležitosti vyhlašují zvláštní dárcovskou výzvu na pomoc lidem ze severovýchodu Nigérie.

21. listopad 2016

Rose patří mezi 172 tisíc lidí, kteří přijeli do severní Ugandy v posledních třech měsících. Všichni sem utekli z Jižního Súdánu, protože zažili podobně traumatické události nebo jim hrozilo obdobné nebezpečí.

Stránky