Předchozí
Následující

Země

Téma

26. květen 2017

Mezinárodní zdravotnická organizace Lékaři bez hranic upozorňuje na nárůst případů cholery a vodnatého průjmu po celém Jemenu, vyzývá k okamžité a náležité reakci a varuje před rizikem, že se epidemie vymkne kontrole.

25. květen 2017

Při záchranné operaci ve Středozemním moři 23. května se libyjská pobřežní stráž přiblížila k jiné lodi v nouzi, zastrašovala její pasažéry a členové stráže pak stříleli do vzduchu.

23. květen 2017

„Prostě vás zmasakrují, ať už jste muž, žena nebo dítě. Ztratila jsem všechny bratry a příbuzné. Život tady je velmi těžký. Když nemáte muže, nikdo vám nepomůže.“ Maria (jméno bylo změněno) je jen jednou ze stovek tisíců uprchlíků a uprchlic, kteří utekli na sever Ugandy po opětovném propuknutí násilností v Jižním Súdánu v červenci 2016. Do Ugandy od té doby přišlo přes 630 tisíc uprchlíků a každý týden přicházejí další. Celkový počet uprchlíků a žadatelů o azyl z Jižního Súdánu dosahuje čísla 900 tisíc. Uganda nyní hostí víc uprchlíků, než kterékoliv jiné místo v Africe.

18. květen 2017

Jak se dělá cheesecake podle Lékařů bez hranic?

18. květen 2017

Ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví provedli Lékaři bez hranic v dubnu v Conakry, hlavním městě Guiney, rozsáhlou očkovací kampaň proti spalničkám.

18. květen 2017

Každý den čelí Lékaři bez hranic při svých zdravotnických operacích nespočtu překážek, které jim brání v poskytování zdravotní péče a omezují jejich možnosti, jak zajistit lidem v nouzi důstojné zacházení.

15. květen 2017

V nové zprávě upozorňují Lékaři bez hranic na humanitární krizi, která zasáhla obyvatele Hondurasu, Guatemaly a Salvadoru, kteří museli uprchnout ze své vlasti.

12. květen 2017

Světová zdravotnická organizace potvrdila jeden případ eboly v Likati v provincii Bas Uele na severu Demokratické republiky Kongo. Celkem se prošetřuje devět případů, z toho tři úmrtí. Lékaři bez hranic/Médecins Sans Frontières (MSF) vyšlou v sobotu 13. května do Likati tým čtrnácti spolupracovníků, aby zahájil krizový zásah.

12. květen 2017

Lékaři bez hranic provozují v Hamdaníji, městě nacházejícím se jižně od Mosulu, nemocnici zaměřenou na potřeby těch, kteří se zotavují z operace a snaží se znovu začít žít.

10. květen 2017

Týmy Lékařů bez hranic/Médecins Sans Frontières (MSF) v Jemenu přijímají a ošetřují rostoucí počet pacientů s cholerou a akutním průjmovým onemocněním.

Stránky