Předchozí
Následující

Země

Téma

27. září 2016

Lékaři bez hranic ukončili interní vyšetřování dvou útoků na zdravotnická zařízení v Jemenu, která tam provozovali či podporovali.

26. září 2016

Dětská podvýživa je jedním z hlavních problémů ve státě Borno na severovýchodě Nigérie.

24. září 2016

Omran. Aylan. Tváře Sýrie. Je mnoho Omranů a Aylanů. Záhadný vzorec, který určuje, jakému dítěti či situaci se dostane mediální pozornosti, je nepředvídatelný. Takže i dopad, který má toto krátkodobé zaměření pozornosti, je nejasný.

24. září 2016

Tři měsíce od doby, kdy Jordánsko uzavřelo své hranice se Sýrií, je tisícům Syřanů nadále odpírán přístup k základní zdravotní péči ve dvou klíčových oblastech v Jordánsku.

22. září 2016

Mezinárodní humanitární a zdravotnická organizace Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières (MSF) vítá rozhodnutí společnosti GlaxoSmithKline (GSK) snížit cenu svých pneumokokových vakcín (PCV) pro humanitární organizace, které pomáhají dětem v různých krizích. Zároveň přivítala zprávu expertního panelu OSN pro přístup k lékům, jenž doporučuje změny v oblasti výzkumu a vývoje léků.

21. září 2016

Členské státy Organizace spojených národů se 19. září historicky poprvé sešly, aby společně jednaly o „koordinovaném a humánním přístupu k rozsáhlým přesunům uprchlíků a migrantů“ a schválily tzv. Newyorskou deklaraci.

16. září 2016

Boje v Jemenu se opět stupňují. Dubnová dohoda o příměří skončila násilnostmi a mírové rozhovory byly 6. srpna pozastaveny. V oblasti od severního guvernorátu Saada až po guvernorát Taíz na jihu došlo k obnovení intenzivních náletů. Nemocnici Lékařů bez hranic v severním městě Abs zasáhl 15. srpna nálet koalice vedené Saúdskou Arábií. Nálet způsobil značné škody: zemřelo 19 lidí a 24 jich bylo zraněno.

14. září 2016

Lékaři bez hranic provozují nemocnici Boost v afghánské provincii Hílmand.

08. září 2016

Co potřebujete k naočkování 710 tisíc lidí proti žluté zimnici za 11 dní?

07. září 2016

Fotograf Ton Koene navštívil guvernoráty Sulajmáníja a Dijála na severovýchodě Iráku. Skrze fotografie přibližuje každodenní životy lidí žijících v uprchlických táborech.

Stránky