Předchozí
Následující

Země

Téma

29. červenec 2016

Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières (MSF) dnes na setkání s indickým patentovým úřadem hájí právo milionů dětí po celém světě na ochranu proti zápalu plic. V březnu organizace rozporovala patent americké společnosti Pfizer na pneumokokovou spojenou vakcínu (PCV13) v Indii. „Odporem proti patentu“ chce zajistit, aby bylo pro rozvojové země a humanitární organizace k dispozici více dostupných verzí vakcíny.

21. červenec 2016

Mezi zachráněnými byly dvě těhotné ženy a 50 dětí, z nichž 45 cestovalo bez jakéhokoliv doprovodu.

20. červenec 2016

Zdravotnická situace ve státě Borno na severovýchodě Nigérie je kritická. Nejméně 500 tisíc lidí, kteří jsou vysídleni, nebo odříznuti v enklávách mimo hlavní město Maiduguri, akutně potřebuje jídlo, zdravotní péči, pitnou vodu a přístřeší. „Humanitární organizace musí na tuto zdravotnickou katastrofu odpovědět rozsáhlou záchrannou operací,“ říká Isabelle Defourny, ředitelka operací organizace Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières (MSF).

19. červenec 2016

Lucie Brázdová se aktuálně nachází na misi na palubě záchranné a pátrací lodi Lékařů bez hranic Bourbon Argos.

15. červenec 2016

V táboře Yakoua poblíž Čadského jezera žije přibližně 7 tisíc vnitřně vysídlených obyvatel, kteří uprchli ze svých vesnic.

11. červenec 2016

Na pátrací a záchranné lodi Lékařů bez hranic se v mnoha případech setkávám se ženami, které mi v rámci konzultace vyprávějí traumatizující zážitky a životní příběhy, kterým se až nechce věřit.

10. červenec 2016

V extrémních podmínkách u severovýchodních hranic hranic Jordánska se Sýrií uvázly desetitisíce lidí. Přinášíme svědectví přímo z místa od naší spolupracovnice zdravotní sestry Jitky Kosíkové, které zachycuje situaci v červnu, kdy se tam Lékaři bez hranic ještě mohli dostat. Organizace minulý týden vyzvala, aby byla okamžitě obnovena humanitární pomoc pro tyto lidi a byla jim poskytnuta mezinárodní ochrana.

01. červenec 2016

Je to jen šest týdnů, co jsem se vrátila z výletu s krosnou, a tady mě máte, už zas sedím na letišti a přede mnou je nové „dobrodružství“.

01. červenec 2016

1 město - 10 dní - 69 týmů - 900 našich spolupracovníků v terénu - 370 tisíc naočkovaných lidí.

01. červenec 2016

Thurayia pracuje pro Lékaře bez hranic od roku 2013 a patří mezi 150 syrských zaměstnanců, kteří dohlížejí na chod nemocnice.

Stránky