Předchozí
Následující

Země

Téma

25. říjen 2016

Ostrovní stát Haiti zasáhl 4. října hurikán Matthew. Čtyři týmy Lékařů bez hranic nyní vyhodnocují potřeby obyvatel a zdravotnických zařízení v pěti regionech.

19. říjen 2016

Designerské studio LLEV se v rámci festivalu Designblok rozhodlo podpořit Lékaře bez hranic.

17. říjen 2016

Týmy Lékařů bez hranic/Médecins Sans Frontières (MSF) zasahují na Haiti, přes které se 4. října přehnal hurikán Matthew. Léčí pacienty s cholerou, různá poranění způsobená při řádění živlu a poskytují podporu místním zdravotnickým zařízením.

14. říjen 2016

V říjnu před 25 lety začal v Keni vznikat největší uprchlický komplex na světě – tábor Dadáb. Nyní se přibližuje termín jeho ohlášeného uzavření.

14. říjen 2016

Vstupné je dobrovolné a veškerý výtěžek půjde na projekty Lékařů bez hranic.

10. říjen 2016

Carlos Francisco koordinuje projekty Lékařů bez hranic v Sýrii od ledna 2015. Sledoval, jak se válečný konflikt zhoršoval, a jak míra destrukce dosahovala měřítka, které předtím nikdo neviděl.

10. říjen 2016

Česká kancelář Lékařů bez hranic začíná přijímat dary ve virtuální měně.

05. říjen 2016

Čtyři z osmi posledních nemocnic, které fungují na východě syrského Aleppa, a krevní banka, byly za poslední čtyři dny poškozené bombardováním. Jedno zařízení dokonce dvakrát.

V pátek 30. září byly ve východním Aleppu vedle dalších objektů zasaženy také dvě nemocnice podporované Lékaři bez hranic. Terčem pokračujícího bezohledného bombardování byla také jedna krevní banka. Navzdory poškození však dokázaly zdravotnické týmy v těchto třech zařízeních pokračovat v práci.

04. říjen 2016

Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières (MSF) si připomínají jeden z nejtemnějších momentů ve své historii. Letecký úder armády USA přesně před rokem - 3. října 2015 - zabil 42 lidí a zničil traumacentrum Lékařů bez hranic v afghánském Kundúzu. Zatímco truchlíme nad ztrátou našich kolegů a pacientů, zůstává nezodpovězená otázka: Je stále ještě možné bezpečně poskytovat lékařskou péči na frontové linii? Jen loni se odehrálo 77 útoků na lékařská zařízení provozovaná či podporovaná Lékaři bez hranic v Sýrii a Jemenu.

30. září 2016

Lékaři bez hranic žádají syrskou vládu a její spojence, aby zastavili bombardování Aleppa, v jehož důsledku umírá bezpočet civilistů.

Stránky