Předchozí
Následující

Země

Téma

24. únor 2017

Konflikt mezi Boko Haram a armádou zasáhl čtyři země v sousedství čadského jezera a zapříčinil vysídlení více než 2,6 milionu obyvatel.

22. únor 2017

Naši spolupracovníci říkají, že nikdy nevědí, zda se dočkají rána. A ráno netuší, jestli se dožijí večera.

20. únor 2017

Loraine Anderson je klinická psycholožka, která se nedávno vrátila z Nablusu na severu Západního břehu v Palestině, kde pracovala v programu Lékařů bez hranic pro péči o duševní zdraví.

17. únor 2017

Od roku 2015 bylo bombardováno téměř sto zdravotnických zařízení, která patří Lékařům bez hranic nebo jsou jimi podporována.

09. únor 2017

Mezinárodní humanitární a zdravotnická organizace Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières (MSF) vítá dnešní rozhodnutí keňského nejvyššího soudu, které označuje uzavření největšího uprchlického komplexu na světě - tábora  Dadáb - za ilegální. Soud rovněž nařídil, aby bylo obnoveno vládní Oddělení pro záležitosti uprchlíků.

09. únor 2017

Lékaři bez hranic jsou šokováni útokem proti humanitárním pracovníkům Mezinárodního výboru Červeného kříže v afghánské provincii Jazwan, který se odehrál 8. února 2017.

03. únor 2017

„Velkou starost nám dělá fakt, že vysídlení lidé nemají přístup k naléhavě potřebné lékařské péči, bezpečné pitné vodě, jídlu a příbytkům,“ uvedl Marcus Bachmann, šéf mise Lékařů bez hranic v Jižním Súdánu.

03. únor 2017

Lídři Evropské unie se dnes scházejí na Maltě, aby diskutovali o migraci a navázali spolupráci s libyjskými úřady s cílem „uzavřít cestu z Libye do Itálie“. Lékaři bez hranic při této příležitosti vyjadřují vážné obavy o osud lidí, kteří uvázli v Libyi, nebo by se do této severoafrické země museli vrátit. Mezinárodní humanitární a zdravotnická organizace poskytuje už od července 2016 zdravotní péči migrantům, uprchlíkům a žadatelům o azyl, kteří jsou zadržováni v Tripolisu a okolí.

30. leden 2017

Odešli jsme k dědečkovi, má dům na vesnici dál od Taizu. Tam jsme zůstali tři čtvrtě roku. Bylo to velmi frustrující období. Rozkřiklo se, že jsem lékařka, a lidé za mnou chodili pro pomoc jeden za druhým. Ale já jsem pro ně mohla udělat tak málo. Mohla jsem sehnat antibiotika, ale nebyla jsem schopna sehnat léky proti astmatu nebo inzulin. Mnoho lidí mělo kožní choroby a ekzémy, protože museli opustit svoje domovy a žili ve velice chudých poměrech, v ruinách. Neměli peníze na to, aby si koupili léky. Občas jsme jim zajistili dopravu do nemocnice v Saná, která byla vzdálená šest sedmi hodin jízdy.

29. leden 2017

Chris Sweeney pochází z Glasgow, kde pracuje jako poskytovatel domácí péče. V současné době působí v Sierra Leone jako zdravotní bratr na své druhé misi s Lékaři bez hranic.

Stránky