Předchozí
Následující

Země

Téma

13. červenec 2017

Konflikt ve Středoafrické republice se dále zhoršuje. Důkazem extrémního násilí zaměřeného na civilisty je bezcitné zabití malého dítěte v nemocnici ve městě Zemio. Tedy v oblasti, kde působí Lékaři bez hranic. Ti kvůli zhoršující se bezpečnostní situaci museli z  města evakuovat personál. Bezpečných míst ve Středoafrické republice ubývá.

10. červenec 2017

Někdy se mi stává, že v průběhu několika týdnů vídám ty samé pacienty znovu a znovu. Přijdu do ordinace a vidím zas ty stejné tváře čekajících lidí, kteří u nás hledají pomoc. Stěžují si na bolesti hlavy, neurčité bolesti těla a problémy se spánkem. Naordinuji jim léčbu, ale ta nezabírá. Naopak, další týden přijdou znovu s podobnými problémy. Až teprve ve chvíli, kdy mi psycholog sdělil, že jeden z mých pacientů byl mučen, jsem si uvědomila, že mi naprosto uniklo to podstatné. Moji pacienti volali o pomoc jediným způsobem, kterého v té chvíli byli schopni.

04. červenec 2017

„Nad rodící ženou by slunce nemělo vyjít nebo zajít dvakrát.“ - africké přísloví

29. červen 2017

Mezinárodní humanitární a zdravotnická organizace Lékaři bez hranic přivítala rozhodnutí Světové zdravotnické organizace (WHO) přidat uštknutí hadem na seznam opomíjených tropických nemocí (Neglected Tropical Diseases – NTD).

27. červen 2017

Čtyři roky poté, co Lékaři bez hranic museli stáhnout své týmy ze Somálska, je humanitární organizace zpět na místě a léčí pacienty. Ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví znovu poskytuje podporu v mudugužské oblastní nemocnici v somálském Severním Galkayo v regionu Puntland.

23. červen 2017

„Zasahovat v krizích je naše práce. Jsme zvyklí na ledacos, ale krize na severu Nigérie překonává to, s čím se setkáváme na mnoha dalších místech.“ Tak ředitel české kanceláře Lékařů bez hranic Pavel Gruber vyhlašoval v červenci 2016 mimořádnou sbírku. V oblastech na severovýchodě Nigérie tehdy více než 3 miliony lidí prchaly před Boko Haram – bez přístupu ke zdravotní péči a s omezeným přístupem k vodě a potravinám. Akutní vážná podvýživa mezi dětmi dosahovala až 15 %.

20. červen 2017

Česká pobočka mezinárodní humanitární a zdravotnické organizace Lékaři bez hranic díky českým dárcům financovala v roce 2016 pomoc v jedenácti zemích částkou 71 milionu korun. To je nejvíce v historii kanceláře.

15. červen 2017

Humanitární a zdravotnická organizace Lékaři bez hranic upozorňuje na situaci lidí, kteří žijí ve městě Rakka a přilehlých vesnic. V důsledku toho, že zesílily boje o získání kontroly nad tímto syrským městem, se musí zdejší obyvatelé rozhodovat, jestli zůstanou a budou tak vystaveni těžkému bombardování, nebo město opustí a budou muset přejít aktivní přední linii a minová pole.

12. červen 2017

Toto je vyprávění dvou rodin, které před nedávnem utekly ze západního Mosulu, kde koalicí podporované irácké síly bojují proti Islámskému státu. Jejich svědectví o náročných životních podmínkách během obléhání zaznamenal Francesco Segoni, koordinátor projektu Lékařů bez hranic ve východním Mosulu.

09. červen 2017

Když organizujete hromadnou očkovací kampaň podobnou té, kterou momentálně vedou Lékaři bez hranic proti meningitidě ve státě Yobe v severní Nigérii, musíte mít pod kontrolou i ten nejmenší detail.

Stránky