Vítejte v archivu tiskových zpráv Lékařů bez hranic v ČR. Pokud nevidíte to, co hledáte, zkuste prohledat náš archiv prostřednictvím vyhledávacího nástroje nahoře na stránce.
Pokud chcete kontaktovat náš komunikační tým, klikněte prosím sem.
 

Země

Téma

13. červenec 2017

Konflikt ve Středoafrické republice se dále zhoršuje. Důkazem extrémního násilí zaměřeného na civilisty je bezcitné zabití malého dítěte v nemocnici ve městě Zemio. Tedy v oblasti, kde působí Lékaři bez hranic. Ti kvůli zhoršující se bezpečnostní situaci museli z  města evakuovat personál. Bezpečných míst ve Středoafrické republice ubývá.

20. červen 2017

Česká pobočka mezinárodní humanitární a zdravotnické organizace Lékaři bez hranic díky českým dárcům financovala v roce 2016 pomoc v jedenácti zemích částkou 71 milionu korun. To je nejvíce v historii kanceláře.

18. květen 2017

Každý den čelí Lékaři bez hranic při svých zdravotnických operacích nespočtu překážek, které jim brání v poskytování zdravotní péče a omezují jejich možnosti, jak zajistit lidem v nouzi důstojné zacházení.

12. květen 2017

Světová zdravotnická organizace potvrdila jeden případ eboly v Likati v provincii Bas Uele na severu Demokratické republiky Kongo. Celkem se prošetřuje devět případů, z toho tři úmrtí. Lékaři bez hranic/Médecins Sans Frontières (MSF) vyšlou v sobotu 13. května do Likati tým čtrnácti spolupracovníků, aby zahájil krizový zásah.

10. květen 2017

Týmy Lékařů bez hranic/Médecins Sans Frontières (MSF) v Jemenu přijímají a ošetřují rostoucí počet pacientů s cholerou a akutním průjmovým onemocněním.

27. duben 2017

Putovní výstava nabízí lidem možnost zažít práci Lékařů bez hranic - názorně přibližuje, co se děje třeba při epidemii nakažlivé choroby, přírodní katastrofy nebo při vypuknutí válečného konfliktu.

21. duben 2017

Akú chuť má roztok na liečbu cholery? Prečo majú niektoré podvyživené deti nafúknuté brušká? Ako operujú chirurgovia vo vojne? Na tieto a mnohé ďalšie otázky prináša odpovede „Poľná nemocnica Lekárov bez hraníc“, ktorá stojí na námestí SNP v Bratislave.

05. duben 2017

Tým Lékařů bez hranic, který poskytuje podporu urgentnímu příjmu v nemocnici Bab Al Hawa v syrské provincii Idlib, potvrdil, že symptomy pacientů z Khan Sheikhoun odpovídají vystavení neurotoxinu jako je například sarin.

04. duben 2017

Mezinárodní humanitární a zdravotnická organizace Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières vydává zprávu nazvanou „Připraveno k výbuchu: Dopad min, nástražných zařízení a nevybuchlé válečné munice na civilisty v severní Sýrii“. Lékaři bez hranic v ní upozorňují na zdrcující dopad, který mají výbušná zařízení a miny na civilisty, zatímco v oblasti zintenzivňují boje.

27. březen 2017

Patentová opozice si klade za cíl zvýšit dostupnost léku na hepatitidu C sofosbuvir pro miliony lidí

Stránky