Vítejte v archivu tiskových zpráv Lékařů bez hranic v ČR. Pokud nevidíte to, co hledáte, zkuste prohledat náš archiv prostřednictvím vyhledávacího nástroje nahoře na stránce.
Pokud chcete kontaktovat náš komunikační tým, klikněte prosím sem.
 

Země

Téma

30. listopad 2016

Medzinárodná humanitárna a zdravotnícka organizácia Lekári bez hraníc / Médecins Sans Frontières (MSF) uzavrela prvú dohodu o spolupráci so slovenskou nemocnicou.

25. listopad 2016

Letošní Giving Tuesday vychází na úterý 29. listopadu. Lékaři bez hranic při této příležitosti vyhlašují zvláštní dárcovskou výzvu na pomoc lidem ze severovýchodu Nigérie.

15. listopad 2016

Mezinárodní humanitární a zdravotnická organizace Lékaři bez hranic vítá rozhodnutí společnosti Pfizer snížit cenu pneumokokové vakcíny (PCV) pro děti v humanitárních krizích. Lékaři bez hranic sedm let naléhali na jediné dva výrobce pneumokokové vakcíny - Pfizer a GlaxoSmithKline (GSK), aby nabídli nižší cenu pro humanitární organizace. Letos v září se k tomu odhodlala společnost GSK, společnost Pfizer jejího příkladu nyní následuje. Obě společnosti by nyní měly nabídnout nižší cenu také všem rozvojovým zemím.

14. říjen 2016

V říjnu před 25 lety začal v Keni vznikat největší uprchlický komplex na světě – tábor Dadáb. Nyní se přibližuje termín jeho ohlášeného uzavření.

10. říjen 2016

Česká kancelář Lékařů bez hranic začíná přijímat dary ve virtuální měně.

30. září 2016

Lékaři bez hranic žádají syrskou vládu a její spojence, aby zastavili bombardování Aleppa, v jehož důsledku umírá bezpočet civilistů.

27. září 2016

Lékaři bez hranic ukončili interní vyšetřování dvou útoků na zdravotnická zařízení v Jemenu, která tam provozovali či podporovali.

22. září 2016

Mezinárodní humanitární a zdravotnická organizace Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières (MSF) vítá rozhodnutí společnosti GlaxoSmithKline (GSK) snížit cenu svých pneumokokových vakcín (PCV) pro humanitární organizace, které pomáhají dětem v různých krizích. Zároveň přivítala zprávu expertního panelu OSN pro přístup k lékům, jenž doporučuje změny v oblasti výzkumu a vývoje léků.

26. srpen 2016

Skupina ozbrojených mužů v neznámém motorovém člunu 17. srpna zaútočila na záchrannou lod Lékařů bez hranic.

19. srpen 2016

Lékaři bez hranic evakuují své spolupracovníky ze šesti nemocnic, které podporují na severu Jemenu. Konkrétně v guvernorátech Saada a Hajjah. Toto rozhodnutí učinili po leteckém bombardování nemocnice Abs, při němž v pondělí 15. srpna zemřelo 19 lidí a dalších 24 jich bylo zraněno. Byl to už čtvrtý útok za necelý rok na lékařská zařízení v Jemenu podporovaná Lékaři bez hranic, zároveň si vyžádal nejvíce obětí. Terči nespočtu útoku se během války v Jemenu stala i další zdravotnická zařízení.

Stránky