Vítejte v archivu tiskových zpráv Lékařů bez hranic v ČR. Pokud nevidíte to, co hledáte, zkuste prohledat náš archiv prostřednictvím vyhledávacího nástroje nahoře na stránce.
Pokud chcete kontaktovat náš komunikační tým, klikněte prosím sem.
 

Země

Téma

22. březen 2017

Obyvatelé Mosulu kvůli pokračujícím bojům uvázli ve městě uprostřed palby a s omezeným přístupem k lékařské péči.

08. březen 2017

Lékaři bez hranic ve spolupráci s dalšími zdravotnickými organizacemi zahájili významné klinické testy, jejichž cílem je přinést zcela nový způsob léčby nejtěžších forem tuberkulózy (TBC).

07. březen 2017

Lékaři bez hranic u příležitosti zítřejšího Mezinárodního dne žen upozorňují na nebezpečí, jemuž čelí afghánské ženy během těhotenství a porodu.

09. únor 2017

Mezinárodní humanitární a zdravotnická organizace Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières (MSF) vítá dnešní rozhodnutí keňského nejvyššího soudu, které označuje uzavření největšího uprchlického komplexu na světě - tábora  Dadáb - za ilegální. Soud rovněž nařídil, aby bylo obnoveno vládní Oddělení pro záležitosti uprchlíků.

17. leden 2017

Ženeva/Praha, 17. ledna 2017 - Přinejmenším 90 lidí zemřelo a dalších nejméně 120 lidí bylo zraněno při dnešním bombardování tábora pro vnitřně vysídlené v nigerijském Rannu, uvedla mezinárodní humanitární a zdravotnická organizace Lékaři bez hranic/Médecins Sans Frontières (MSF). Bombardování má na svědomí nigerijská armáda.

10. leden 2017

Nedávno zahájená vojenská operace, která si klade za cíl znovu získat kontrolu nad iráckým Mosulem, přinutila uprchnout obyvatele města a okolních vesnic. Tito lidé mají za sebou extrémně traumatizující období. „Prožili dva roky, kdy takzvaný Islámský stát (IS) okupoval jejich města a vesnice, sužovaly je nálety, boje iráckých jednotek s IS, museli utéci, aby si zachránili život, skončili v táborech pro vysídlené lidi. Utíkali narychlo, nemohli si sebou nic vzít. Teď jsou zavření v táboře,“ přiblížil Bilal Budair, koordinátor Lékařů bez hranic pro psychologickou péči.

09. prosinec 2016

Mezinárodní humanitární a zdravotnická organizace Lékaři bez hranic je mimořádně znepokojena nedávným prohlášením mluvčího Společného vyšetřovacího týmu pro incidenty v Jemenu (JIAT) ohledně bombardování nemocnice Abs v guvernorátu Hajjah z 15. srpna 2016. Toto veřejné prohlášení nereflektuje  jednání, která po útoku vedli Lékaři bez hranic v Saúdské Arábii s JIAT a představiteli zainteresovaných armád. Lékaři bez hranic rovněž provedli své vlastní vyšetřování, které poskytli úřadům Saúdské Arábie.

08. prosinec 2016

Lékaři bez hranic zavírají kliniku pro válečné raněné ze Sýrie, kterou provozovali v severním Jordánsku. Děje se tak jen šest měsíců poté, co Jordánsko uzavřelo své hranice se Sýrií. Na klinice v uprchlickém táboře Zátarí poskytovali Lékaři bez hranic pooperační péči uprchlíkům, jež prodělali operace v nedalekých nemocnicích. Ačkoliv boje na jihu Sýrie neustaly, váleční ranění se do těchto zdravotnických zařízení nemohou dostat.

30. listopad 2016

Medzinárodná humanitárna a zdravotnícka organizácia Lekári bez hraníc / Médecins Sans Frontières (MSF) uzavrela prvú dohodu o spolupráci so slovenskou nemocnicou.

25. listopad 2016

Letošní Giving Tuesday vychází na úterý 29. listopadu. Lékaři bez hranic při této příležitosti vyhlašují zvláštní dárcovskou výzvu na pomoc lidem ze severovýchodu Nigérie.

Stránky