Natáčení televizních pořadů a videozáznamů k práci Lékařů bez hranic nedílně patří. Spolupracujeme s řadou velkých národních i mezinárodních zpravodajských stanic a snažíme se jim pomáhat v dokumentaci humanitárních krizových situací nejrychlejším a nejefektivnějším možným způsobem.

Co nabízíme:

  • B-rolly / nesestříhané záznamy v televizní kvalitě. V náhlých krizových situacích vysílají Lékaři bez hranic na místo kameramany, kteří dokumentují aktuální humanitární potřeby i naše aktivity. Záznam je k dispozici zdarma a dostupný je po dobu dvou týdnů. Je-li o záznam zájem po uplynutí této lhůty, poskytujeme ho na základě individuálního rozhodnutí případ od případu – záleží na povaze reportáže či pořadu.
  • Rozhovory ve studiu nebo přes Skype. Lékaři bez hranic mají k dispozici mluvčí v ČR, v operačních centrech i v zemích, kde působí. Není-li možné uspořádat rozhovor s mluvčími přímo v televizním studiu, zařídíme komunikaci přes Skype, pokud to umožní internetové připojení a bezpečnostní situace v projektu.
  • Návštěvy v terénu. Lékaři bez hranic působí ve zhruba 70 zemích, kde mají několik stovek projektů. Rádi umožníme filmařům či televizním štábům návštěvu našich zařízení i s filmováním, záleží to ovšem na aktuální bezpečnostní situaci a na povaze projektu. Návštěvy novinářů však neplatíme a vyžadujeme maximální úroveň novinářské etiky s ohledem na ochranu zájmů našich pacientů. 
  • Videozáznamy. Sami produkujeme krátká webová videa a animace, které ilustrují naši práci a problematiku, jíž se věnujeme. Pokud naši práci oceňujete, budeme velmi rádi, když tato videa budete sdílet na jiných webových stránkách nebo na sociálních sítích. Výběr z nedávné produkce je k dispozici na našem YouTube kanálu.

Veškeré dotazy týkající se natáčení v projektech a žádosti o audiovizuální materiál směrujte prosím na tiskovou koordinátorku Ivetu Polochovou