Země

Téma

05. duben 2016

Dr. Evangeline Cua je filipínská chirurgyně, která byla na misi v traumacentru Lékařů bez hranic v afghánském Kundúzu, když ho 3. října 2015 vybombardovali Američané. Takto popsala onu noc a své noční můry.

12. únor 2016

Desítky tisíc lidí v Sýrii utíkají před eskalujícím konfliktem v oblasti Azaz k turecké hranici, kde hledají bezpečí. „I naši spolupracovníci museli společně se svými rodinami opustit vesnice a přidali se k prchajícím,” popisuje manažer Ahmed, jenž spolupracuje s Lékaři bez hranic.

17. prosinec 2015

Doktor Marwan pracoval s Lékaři bez hranic v Tal Abyadu na severu Sýrie. Věděl, že poté, co odmítl pracovat pro Islámský stát (IS), je jeho život v ohrožení. A přijal nelehké rozhodnutí odejít do Evropy.

09. prosinec 2015

Ostrov Koulfoua v Čadském jezeře zasáhly tři sebevražedné výbuchy, které si vyžádaly 30 mrtvých a přibližně 200 raněných.

07. prosinec 2015

Svědectví šestnáctiletého chlapce z Afghánistánu, který kvůli novým pravidlům balkánských zemí uvízl na hranicích.

25. listopad 2015

Přeplněné chýše, nedostatek jídla a hrozící nemoci - takový je každodenní život téměř 48.000 lidí v tristních podmínkách tábora OSN „Ochrany civilistů“ v Malakalu.

20. listopad 2015

V jakém stavu bylo město Haydan několik dní po náletech, které 26. října zničily nemocnici podporovanou Lékaři bez hranic? Svědectví z místa přinesla programová koordinátorka Miriam Czech.

13. listopad 2015

Krizová koordinátorka Lékařů bez hranic se po třech týdnech vrátila z Taízu, města na frontové linii sedm měsíců trvající války.

20. říjen 2015

20. říjen 2015

Mohamed, účetní původem z Idlíbu, jeho žena Bayan a jeho bratři Obaida a Abdullah opustili Sýrii se sestřenicí Suhou a jejími dvěma dětmi, pětiletým Walledem a čtyřletou Leen. V pátek 25. září přišli do mobilní kliniky Lékařů bez hranic zřízené na srbsko-chorvatské hranici, protože děti byly nachlazené. Celá skupinka strávila spolu s dalšími 800 lidmi noc a větší část dopoledne v zemi nikoho, mezi dvěma hranicemi. V noci přišla silná bouřka, ale pro rodinu už nezbylo dost přístřešků.

Stránky