Máte volný čas, který byste rádi smysluplně využili? Jste student/studentka nových médií anebo mediálních studií a chcete získat odbornou praxi v neziskovém sektoru? Rádi se učíte novým věcem a jste komunikativní typ? Je Vám blízká činnost Lékařů bez hranic? Pokud je většina Vašich odpovědí „ano“, tak hledáme právě Vás. Nabízíme odbornou stáž v oddělení komunikace s veřejností v pražské kanceláři Lékařů bez hranic.

Pozice: Stážista/ka pro digitální komunikaci

Místo: Praha
Úvazek: min. čtyřměsíční stáž vhodná pro studenty/absolventy, 20 hodin týdně v pracovní době od 9 do 17 hodin
Nástup: ideálně od 15. ledna 2017

Profesní životopis a motivační dopis (obojí v ČJ a AJ) zasílejte na e-mail: jan.bohm@prague.msf.org, do předmětu uveďte heslo „Stáž – Digitální komunikace“.

Uzávěrka přihlášek: 31. 12. 2016

Shrnutí: Nabízíme neplacenou stáž v komunikačním oddělení na 4 a více měsíců (dle možností kandidáta). Stážista/ka bude mít na starosti monitoring digitální komunikace, pomoc s úpravami webových stránek organizace, přípravu některých komunikačních materiálů, pomoc s titulkováním videí a organizací Missing maps mapathonů.

HLAVNÍ NÁPLŇ PRÁCE A ODPOVĚDNOSTI:

  • Podpora monitoringu digitální komunikace
  • Příprava podkladů na web a sociální sítě (překlady zpráv z terénu, příprava fotogalerií)
  • Titulkování videí (překlad a časování textu; vkládání titulků do videa zaučíme)
  • Pomoc s organizací Mapathonů

KVALIFIKAČNÍ POŽADAVKY:

    • Student/absolvent mediálních studií, žurnalistiky a podobných oborů
    • Angličtina (uživatelská slovem/písmem)
    • Dobré jazykové znalosti a vyjadřovací schopnosti
    • Zkušenost s překlady a práce s textem výhodou
    • Znalost CMS Drupal a nástroje Mailchimp výhodou
    • Schopnost pracovat samostatně, pečlivě a důsledně
    • Zájem o práci v neziskovém sektoru
    • Srozumění s Chartou a principy Lékařů bez hranic

    NABÍZÍME:

    • Potvrzení praxe/stáže
    • Smysluplnou práci pro renomovanou mezinárodní humanitární organizaci
    • Zaškolení a získání zkušeností s prací v komunikačním týmu Lékařů bez hranic v ČR
    • Získání povědomí o práci v rámci mezinárodní komunikační platformy Lékařů bez hranic
    • Zajímavou zkušenost a získání praxe pro studenty – vhodná příležitost pro další profesní rozvoj
    • Účast na akcích Lékařů bez hranic
    • Přátelský, malý a dynamický kolektiv
    • Příjemné zázemí kanceláře blízko centra Prahy