Máte volný čas, který byste rádi smysluplně využili? Jste student/studentka žurnalistiky anebo mediálních studií a chcete získat odbornou praxi v neziskovém sektoru? Rádi se učíte novým věcem a jste komunikativní typ? Je Vám blízká činnost Lékařů bez hranic? Pokud je většina Vašich odpovědí „ano“, tak hledáme právě Vás. Nabízíme odbornou stáž v oddělení komunikace s veřejností v pražské kanceláři Lékařů bez hranic.

Pozice: Stážista/ka – Media monitoring a podpora mediální práce

Místo: Praha

Úvazek: min. čtyřměsíční stáž vhodná pro studenty/absolventy, 20 hodin týdně v pracovní době od 9 do 17 hodin

Nástup: ideálně v únoru 2017

Profesní životopis a motivační dopis (obojí v ČJ a AJ) zasílejte na e-mail: iveta.polochova@lekari-bez-hranic.cz, do předmětu zprávy uveďte heslo „Stáž – Media monitoring a podpora mediální práce“.

Uzávěrka přihlášek: 20. 1. 2017

Shrnutí: Nabízíme neplacenou stáž v komunikačním oddělení na 4 a více měsíců (dle možností kandidáta). Stážista/ka bude mít na starosti media monitoring, zpracování a analýzu mediálních výstupů a bude se podílet na mediální práci

HLAVNÍ NÁPLŇ PRÁCE A ODPOVĚDNOSTI:

  • Media monitoring, zpracování a analýza mediálních výstupů Lékařů bez hranic
  • Spravování elektronického archivu mediálních výstupů Lékařů bez hranic
  • Pomoc s přípravou podkladů pro média
  • Spravování databáze mediálních kontaktů (průběžná aktualizace)
  • Aktivní zapojení do dalších aktivit komunikačního oddělení dle potřeby

KVALIFIKAČNÍ POŽADAVKY:

  • Student/absolvent mediálních studií, žurnalistiky a podobných oborů
  • Angličtina (uživatelská slovem/písmem)
  • Znalost práce na PC (MS Office) včetně základních úkonů v Excelu
  • Dobré jazykové znalosti a vyjadřovací schopnosti
  • Zkušenost s překlady a práce s textem výhodou
  • Zkušenost s mediální databází Newton Media nebo Anopress výhodou
  • Schopnost pracovat samostatně, pečlivě a důsledně
  • Zájem o práci v neziskovém sektoru
  • Srozumění s Chartou a principy Lékařů bez hranic

NABÍZÍME:

  • Potvrzení praxe/stáže
  • Smysluplnou práci pro renomovanou mezinárodní humanitární organizaci
  • Zaškolení a získání zkušeností s prací v komunikačním týmu Lékařů bez hranic v ČR
  • Získání povědomí o práci v rámci mezinárodní komunikační platformy Lékařů bez hranic
  • Zajímavou zkušenost a získání praxe pro studenty – vhodná příležitost pro další profesní rozvoj
  • Účast na akcích Lékařů bez hranic
  • Přátelský, malý a dynamický kolektiv
  • Příjemné zázemí kanceláře blízko centra Prahy