Téma

12. říjen 2015

Fotogalerie: Někteří z desetitisíců pacientů, pro které byla nemocnice jediným místem poskytujícím život zachraňující péči.

24. září 2015

Pracovníci Lékařů bez hranic a UNICEF poskytli léčbu dětem v uprchlickém táboře v jihosúdánském Bentiu.

07. září 2015

Světové zdravotnické společenství opomíjí závažnou krizi veřejného zdraví.

28. červenec 2015

Lékaři bez hranic pracují ve dvou malawských vězeních, kde jsou mezi běžnými vězni ve vysokém počtu migranti zadržení na cestě do J.A.R. Podmínky panující vevnitř jsou strašlivé: lidé přebývají v přelidněných celách, nedostává se jim jídla a kvůli nevyhovující sanitaci trpí chorobami.

01. červenec 2015

Svědectví o dopadech konfliktu na obyvatele jemenské provincie Al-Dhale.

17. červen 2015

Loď Lékařů bez hranic Bourbon Argos zachránila při svém prvním zásahu ve Středozemním moři téměř 500 lidí v nouzi. Toto jsou příběhy několika zachráněných.

03. červen 2015

Rok po vypuknutí konfliktu na východě Ukrajiny jsou zdravotní potřeby lidí na obou stranách frontové linie stále obrovské. Naše týmy nadále rozšiřují své zdravotnické aktivity: v terénu pomáhá 69 mezinárodních a 241 místních spolupracovníků Lékařů bez hranic.

27. květen 2015

Mobilní kliniky Lékařů bez hranic vyrážejí vrtulníkem na pomoc lidem v izolovaných vesnicích: „Evakuovali jsme všechny vážně raněné.“

13. květen 2015

Nemocnice Al-Salam ve městě Khamer v jemenské provincii Amran je jedna z pouhých dvou nemocnic v oblasti. Nedostatek paliva v současné době ale omezuje možnosti přepravy a mnoho pacientů se tak do nemocnice dostává pozdě, nebo nedorazí vůbec. Nedostatek paliva také zhoršuje dostupnost pitné vody.

05. květen 2015

Tento víkend bylo při operacích ve Středozemním moři zachráněno více než 6.000 lidí podnikajících zoufalou cestu z Libye do Evropy. Pátrací a záchranná loď MY Phoenix, kterou provozují Lékaři bez hranic společně s organizací MOAS, zachránila 369 z nich.

Stránky