Díky podpoře a štědrosti firem můžeme v krizových a nestabilních oblastech přinášet rychlou a odbornou zdravotní péči obětem válečných konfliktů, přírodních neštěstí či nedostupnosti základní zdravotní péče.

Pokud má vaše společnost zájem významně podpořit Lékaře bez hranic, napište nám prosím na dary@lekari-bez-hranic.cz a my se vám ozveme.

Způsoby, jak nás můžete finančně podpořit

Chcete nám zaslat jednorázový dar?

Chcete si zvolit Lékaře bez hranic jako neziskovou organizaci roku?

Rádi byste pro nás uspořádali charitativní akci/večer?

Chcete nás podpořit zaměstnaneckou sbírkou?

Chcete nás podpořit bezplatným poskytnutím vašich služeb či výrobků?

Dalším nápadům a způsobům, jak nás podpořit, se meze nekladou. Jste iniciativní a kreativní a rádi pomáháte dobré věci? Inspirujte se některými nápady zde, nebo nám napište, zavolejte a náš tým vám poskytne potřebné informace a podporu pro realizaci vašeho nápadu či projektu.

Pokud byste chtěli získat lepší povědomí o naší práci v terénu, rádi vám ji představíme osobně. Máme také celou řadu fundraisingových materiálů, které můžete použít k propagaci vašeho charitativního záměru pro Lékaře bez hranic.

Od koho vzít peníze nemůžeme

Jako humanitární organizace zdravotnické pomoci nemůžeme přijímat dary od firem či z průmyslových odvětví, jejichž činnost je v rozporu s našimi humanitárními cíli a lékařskou etikou či by mohly vést ke konfliktu zájmu.  Lékaři bez hranic v České republice proto nepřijímají dary zejména od firem či firemních nadací, jejichž příjmy pocházejí z těchto oborů:

  • Výroba a obchod s tabákovými výrobky
  • Výroba a obchod se zbraněmi
  • Těžba nerostů, ropy, zemního plynu a jiný těžební průmysl
  • Farmaceutický průmysl
  • Hazardní průmysl

Máte-li jakékoli další otázky, obraťte se na Kateřinu Smolkovou na telefonním čísle 257 090 153 nebo e-mailem na katerina.smolkova@prague.msf.org.

 

 

Způsoby, jak nás můžete finančně podpořit podrobně

Chcete zaslat jednorázový dar?

Lékaře bez hranic můžete podpořit libovolnou částkou. Váš dar můžete zaslat prostřednictvím online platební brány nebo jej můžete poukázat na náš dárcovský účet 111 333/2700.

Rádi vám na požádání připravíme darovací smlouvu nebo potvrzení o daru zde.

Pro dary v hodnotě nad 10 000 Kč vám rádi vystavíme darovací certifikát se jménem a logem vaší společnosti. V případě zájmu nás prosím kontaktuje.

Nahoru

Chcete si zvolit Lékaře bez hranic jako neziskovou organizaci roku?

Pokud si vaše firma vybírá neziskové organizace, které podporuje v daném roce, budeme rádi, pokud si vyberete zrovna nás. Rádi vám poskytneme potřebné informace či jinou podporu, abychom se mohli společně podílet na našem poslání – poskytování zdravotní péče lidem v nouzi. Napište nám prosím a my se vám ozveme.

Nahoru

Rádi byste pro nás uspořádali charitativní akci/večer?

Pořádáte benefiční akce, koncerty, výstavy nebo chcete věnovat váš firemní večírek humanitární pomoci? Ať už byste měli jakýkoli nápad, kterým můžete oslovit své obchodní partnery nebo zaměstnance, napište nám prosím a podělte se o svou iniciativu s námi. Společně můžeme vytvořit skvělý projekt, který pomůže Lékařům bez hranic i nadále přinášet pomoc tam, kde je to nejvíce potřeba.

Můžete se inspirovat již zrealizovanými projekty nebo jinými nápady zde.

Nahoru

Chcete nás podpořit zaměstnaneckou sbírkou?

Jednou z častých metod firemní podpory jsou zaměstnanecké sbírky, které firma posléze sama zdvojnásobí. Chcete-li uspořádat mezi svými zaměstnanci či kolegy sbírku, ozvěte se nám prosím - rádi vám poskytneme různé informační a propagační materiály, abyste se svým záměrem získali u kolegů ve firmě maximální podporu.

Nahoru

Chcete nás podpořit bezplatným poskytnutím vašich služeb či výrobků?

Jakákoli forma podpory je pro nás důležitá, a proto pokud máte možnost nám pomoci i jinak než finančně, kontaktujte nás prosím. Nápadům se meze nekladou, ale samozřejmě je pro nás eticky důležité, aby měl věcný dar nebo poskytnutá služba efektivní dopad a byl vzhledem k našim potřebám smysluplný. Naše největší náklady jsou spojené s administrativními výdaji, dopravou (cestovní náklady) a obecně provozem kanceláře. Máte skvělý nápad nebo produkt, který by nám uspořil náklady a byl užitečný? Obraťte se prosím na nás.

Nahoru