Téma

29. leden 2017

Chris Sweeney pochází z Glasgow, kde pracuje jako poskytovatel domácí péče. V současné době působí v Sierra Leone jako zdravotní bratr na své druhé misi s Lékaři bez hranic.

15. leden 2017

Sara Rigon je italská lékařka. Píše blog z Haiti, kde pracuje na klinice Lékařů bez hranic pro pomoc obětem sexuálního a genderově motivovaného násilí.

05. leden 2017

S Lékaři bez hranic jsem byl na své první misi jako laboratorní technik. Mým úkolem bylo během tří měsíců otevřít laboratoře na stanovení hodnot vybraných krevních parametrů a vyškolit místní personál v klinikách ve městech Majdal Anjar (údolí Biká) a Abdeh (město Tripoli) . Po prvním týdnu schůzek s dodavateli (a střevních problémů) jsem se přesunul z Bejrútu do Baalbeku, kde jsem bydlel společně s dalšími mezinárodními spolupracovníky Lékařů bez hranic.

22. prosinec 2016

Mimoděložní těhotenství (to když se oplozené vajíčko uhnízdí jinde než v děloze) se vyskytne zhruba jednou, maximálně dvakrát na sto těhotenství. S více než 95% pravděpodobností se uhnízdí v tubě vejcovodu a o zbylá procenta se sestupně dělí vaječníky (ovaria) a břišní (abdominální) dutina. Všechny případy mimoděložních těhotenství jsou vysoce rizikové pro matku a nedávají žádnou, respektive velmi malou šanci plodu.

15. prosinec 2016

Jan Pouza je elektrikář a řemeslník z Čech. Své kutilské vlohy plně využil ve své nové profesi logistika. Jan píše z Afghánistánu, ze své první mise s Lékaři bez hranic, o výstavbě nemocnic, spánku za zvuku dopadajících bomb a přátelství na celý život.

02. prosinec 2016

„Děti bez doprovodu“ zachráněné lodí Aquarius by se daly zhruba rozdělit do dvou skupin: na ty, které brzo dosáhnou 18 let, a ty, které jsou tomuto věku hodně vzdáleny.

16. listopad 2016

Masový hrob ve Středozemním moři je větší a větší. A přesto se pořád díváme jinam.

24. září 2016

Omran. Aylan. Tváře Sýrie. Je mnoho Omranů a Aylanů. Záhadný vzorec, který určuje, jakému dítěti či situaci se dostane mediální pozornosti, je nepředvídatelný. Takže i dopad, který má toto krátkodobé zaměření pozornosti, je nejasný.

28. srpen 2016

Zírám na obrazovku notebooku a snažím se pochopit seznam konžských měst a vesnic, mezi kterými se lidé pohybují. Jsem v Demokratické republice Kongo dva týdny a zdejší názvy jsou těžké.

18. srpen 2016

Lidé se mě často ptají, proč jsem se „vzdala“ svého života v Německu. Proč se vzdávám pohodlí a vystavuji se nebezpečí v podobě války nebo nemocí. A proč pracuji pro Lékaře bez hranic?

Stránky