Téma

02. prosinec 2016

„Děti bez doprovodu“ zachráněné lodí Aquarius by se daly zhruba rozdělit do dvou skupin: na ty, které brzo dosáhnou 18 let, a ty, které jsou tomuto věku hodně vzdáleny.

16. listopad 2016

Masový hrob ve Středozemním moři je větší a větší. A přesto se pořád díváme jinam.

24. září 2016

Omran. Aylan. Tváře Sýrie. Je mnoho Omranů a Aylanů. Záhadný vzorec, který určuje, jakému dítěti či situaci se dostane mediální pozornosti, je nepředvídatelný. Takže i dopad, který má toto krátkodobé zaměření pozornosti, je nejasný.

28. srpen 2016

Zírám na obrazovku notebooku a snažím se pochopit seznam konžských měst a vesnic, mezi kterými se lidé pohybují. Jsem v Demokratické republice Kongo dva týdny a zdejší názvy jsou těžké.

18. srpen 2016

Lidé se mě často ptají, proč jsem se „vzdala“ svého života v Německu. Proč se vzdávám pohodlí a vystavuji se nebezpečí v podobě války nebo nemocí. A proč pracuji pro Lékaře bez hranic?

01. červenec 2016

Je to jen šest týdnů, co jsem se vrátila z výletu s krosnou, a tady mě máte, už zas sedím na letišti a přede mnou je nové „dobrodružství“.

12. červen 2016

Doktorka Ifitkhar pracuje na neonatologické klinice Lékařů bez hranic ve městě Dera Murad Jamali na severu Pákistánu. Nedostatkem lékařské péče zde trpí zejména ženy a děti a v zemi je stále velmi potřebná i neonatální péče.

03. červen 2016

Na oddělení pro léčbu HIV a tuberkulózy v nemocnici Lékařů bez hranic v Bentiu v Jižním Súdánu je kniha, která je neustále pod zámkem.

27. květen 2016

Dny na misi Lékařů bez hranic jsou dlouhé. Začínáme v 6:45 ráno poradou týmu.

26. květen 2016

Vzpomínka na spolupracovníka Lékařů bez hranic Arsèna Bassanganama, který byl zabit při přepadení konvoje ve Středoafrické republice.

Stránky