Země

Téma

20. březen 2017

Jeden rok poté, co byla uzavřena dohoda mezi Evropskou unií a Tureckem, vydává mezinárodní humanitární a zdravotní organizace Lékaři bez hranic zprávu poukazující na humanitární dopady neúspěchů evropské politiky v Řecku a na Balkáně.

20. březen 2017

V důsledku nedávných bojů v okolí města Wau Shilluk museli tisíce lidí utéct před násilím a nyní naléhavě potřebují humanitární pomoc.

13. březen 2017

Rozhovor se Sarou Ferrer, koordinátorkou zdravotní péče Lékařů bez hranic pro oblast severní Sýrie.

06. březen 2017

Humanitární a zdravotnická organizace Lékaři bez hranic znovuobnovila svou práci v okresní nemocnici v oblasti Hajdan v provincii Saada.

03. březen 2017

V ammánské nemocnici v Jordánsku se specializují na rekonstrutivní chirurgii a léčí zde pacienty s mnohočetnými zraněními, které utržili při bojích v Iráku.

01. březen 2017

Zaznamenali jsme svědectví dvou pacientů Lékařů bez hranic z táborů Nduta a Nyarugusu, kteří popsali, jakým problémům s vodou, bydlením, jídlem a hygienou musí v táboře čelit. Také nám vyprávěli o tom, jak vypadá jejich život v táboře a s jakými zdravotními problémy musí bojovat.

28. únor 2017

Nebezpečná cesta přes poušť a moře do Evropy, na kterou se vydávají desítky tisíc Eritrejců, je do očí bijícím příkladem toho, jak ničivý dopad může mít protiimigrační politika na osudy lidí, kteří hledají bezpečí mimo zemi svého původu.

27. únor 2017

Každý rok je více než sedmi tisícům lidí ve Svazijsku diagnostikována tuberkulóza a u zhruba devíti set pacientů se vyvine její multirezistentní forma. U čtvrtiny z těch léčených s multirezistentní tuberkulózou se objeví ztráta sluchu a hluchota jako nežádoucí účinky léčby.

22. únor 2017

Naši spolupracovníci říkají, že nikdy nevědí, zda se dočkají rána. A ráno netuší, jestli se dožijí večera.

20. únor 2017

Loraine Anderson je klinická psycholožka, která se nedávno vrátila z Nablusu na severu Západního břehu v Palestině, kde pracovala v programu Lékařů bez hranic pro péči o duševní zdraví.

Stránky