Země

Téma

02. prosinec 2016

Od roku 2004 poskytujeme dobrovolné bezpečné potraty ženám v mnoha našich projektech v terénu. Poradkyně Lékařů bez hranic pro oblast reprodukčního zdraví vysvětluje důsledky a obtíže spojené s tímto rozhodnutím.

28. listopad 2016

V roce 2015 byl v Nigérii zvolen nový prezident, který přislíbil, že znovu získá kontrolu nad celou Nigerií. Od té doby nigerijská armáda vystupňovala své operace v celém Bornu a aktivně bojuje proti Boko Haram.

21. listopad 2016

Rose patří mezi 172 tisíc lidí, kteří přijeli do severní Ugandy v posledních třech měsících. Všichni sem utekli z Jižního Súdánu, protože zažili podobně traumatické události nebo jim hrozilo obdobné nebezpečí.

18. listopad 2016

Stovky tisíc uprchlíků v Tanzanii se ocitlo ve vážné situaci, tamní uprchlické tábory jsou plné. Kvůli útěku obrovského množství lidí před krizí v Burundi se rychlost příchodu uprchlíků v posledních čtyřech měsících zvýšila téměř pětkrát.

13. listopad 2016

Narozením 24 dětí „oslavila“ první výročí své činnosti nemocnice pro matku a dítě v jemenském Taízu. Zařízení provozuje od 7. listopadu minulého roku mezinárodní humanitární a zdravotnická organizace Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières (MSF).

10. listopad 2016

Psychosociální tým Lékařů bez hranic v Tádžikistánu organizuje pro děti v rámci programu terapie hrou různé slavnosti, party a oslavy, aby se tak děti podstupující léčbu tuberkulózy alespoň na chvíli vymanily z každodenní rutiny.

09. listopad 2016

V Dušanbe, hlavním městě Tádžikistánu, zahájil tamní tým léčbu prvních pacientů lékem zvaným delamanid.

17. říjen 2016

Týmy Lékařů bez hranic/Médecins Sans Frontières (MSF) zasahují na Haiti, přes které se 4. října přehnal hurikán Matthew. Léčí pacienty s cholerou, různá poranění způsobená při řádění živlu a poskytují podporu místním zdravotnickým zařízením.

14. říjen 2016

Vstupné je dobrovolné a veškerý výtěžek půjde na projekty Lékařů bez hranic.

10. říjen 2016

Carlos Francisco koordinuje projekty Lékařů bez hranic v Sýrii od ledna 2015. Sledoval, jak se válečný konflikt zhoršoval, a jak míra destrukce dosahovala měřítka, které předtím nikdo neviděl.

Stránky