Země

Téma

14. srpen 2017

Lékaři bez hranic se rozhodli dočasně pozastavit záchranné a pátrací aktivity své lodi Prudence.

08. srpen 2017

Pokud urychleně nedojde k nárůstu pomoci a preventivním opatřením v komunitách, bude i nadále přibývat obětí této nemoci, které lze předcházet.

03. srpen 2017

Lékaři bez hranic informují o situaci, kdy nemocní a zranění civilisté ve městě Rakka i jeho okolí čelí obrovským potížím s přístupem k urgentní a život zachraňující lékařské péči kvůli probíhající bitvě o kontrolu nad tímto městem v severovýchodní Sýrii.

29. červen 2017

Mezinárodní humanitární a zdravotnická organizace Lékaři bez hranic přivítala rozhodnutí Světové zdravotnické organizace (WHO) přidat uštknutí hadem na seznam opomíjených tropických nemocí (Neglected Tropical Diseases – NTD).

27. červen 2017

Čtyři roky poté, co Lékaři bez hranic museli stáhnout své týmy ze Somálska, je humanitární organizace zpět na místě a léčí pacienty. Ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví znovu poskytuje podporu v mudugužské oblastní nemocnici v somálském Severním Galkayo v regionu Puntland.

23. červen 2017

„Zasahovat v krizích je naše práce. Jsme zvyklí na ledacos, ale krize na severu Nigérie překonává to, s čím se setkáváme na mnoha dalších místech.“ Tak ředitel české kanceláře Lékařů bez hranic Pavel Gruber vyhlašoval v červenci 2016 mimořádnou sbírku. V oblastech na severovýchodě Nigérie tehdy více než 3 miliony lidí prchaly před Boko Haram – bez přístupu ke zdravotní péči a s omezeným přístupem k vodě a potravinám. Akutní vážná podvýživa mezi dětmi dosahovala až 15 %.

15. červen 2017

Humanitární a zdravotnická organizace Lékaři bez hranic upozorňuje na situaci lidí, kteří žijí ve městě Rakka a přilehlých vesnic. V důsledku toho, že zesílily boje o získání kontroly nad tímto syrským městem, se musí zdejší obyvatelé rozhodovat, jestli zůstanou a budou tak vystaveni těžkému bombardování, nebo město opustí a budou muset přejít aktivní přední linii a minová pole.

09. červen 2017

Když organizujete hromadnou očkovací kampaň podobnou té, kterou momentálně vedou Lékaři bez hranic proti meningitidě ve státě Yobe v severní Nigérii, musíte mít pod kontrolou i ten nejmenší detail.

02. červen 2017

I pokud úmrtnost nadále zůstane na nízké úrovni (1,1 %), počet zjištěných případů je mnohem vyšší než při předchozí epidemii.

30. květen 2017

Narcisse Wega Kwekam působí jako zástupce programového koordinátora pro Lékaře bez hranic a před nedávnem se vrátil z oblasti Tanganika, kde boje mezi místními komunitami vyhnali z domovů velké množství lidí.

Stránky