Země

Téma

15. červen 2017

Humanitární a zdravotnická organizace Lékaři bez hranic upozorňuje na situaci lidí, kteří žijí ve městě Rakka a přilehlých vesnic. V důsledku toho, že zesílily boje o získání kontroly nad tímto syrským městem, se musí zdejší obyvatelé rozhodovat, jestli zůstanou a budou tak vystaveni těžkému bombardování, nebo město opustí a budou muset přejít aktivní přední linii a minová pole.

09. červen 2017

Když organizujete hromadnou očkovací kampaň podobnou té, kterou momentálně vedou Lékaři bez hranic proti meningitidě ve státě Yobe v severní Nigérii, musíte mít pod kontrolou i ten nejmenší detail.

02. červen 2017

I pokud úmrtnost nadále zůstane na nízké úrovni (1,1 %), počet zjištěných případů je mnohem vyšší než při předchozí epidemii.

30. květen 2017

Narcisse Wega Kwekam působí jako zástupce programového koordinátora pro Lékaře bez hranic a před nedávnem se vrátil z oblasti Tanganika, kde boje mezi místními komunitami vyhnali z domovů velké množství lidí.

29. květen 2017

Lékaři bez hranic upozorňují na špatnou dostupnost zdravotní péče a alarmující nedostatek jídla, vody a přístřešků pro vysídlené obyvatele v oblasti Kalémie v Demokratické republice Kongo.

26. květen 2017

Mezinárodní zdravotnická organizace Lékaři bez hranic upozorňuje na nárůst případů cholery a vodnatého průjmu po celém Jemenu, vyzývá k okamžité a náležité reakci a varuje před rizikem, že se epidemie vymkne kontrole.

25. květen 2017

Při záchranné operaci ve Středozemním moři 23. května se libyjská pobřežní stráž přiblížila k jiné lodi v nouzi, zastrašovala její pasažéry a členové stráže pak stříleli do vzduchu.

23. květen 2017

„Prostě vás zmasakrují, ať už jste muž, žena nebo dítě. Ztratila jsem všechny bratry a příbuzné. Život tady je velmi těžký. Když nemáte muže, nikdo vám nepomůže.“ Maria (jméno bylo změněno) je jen jednou ze stovek tisíců uprchlíků a uprchlic, kteří utekli na sever Ugandy po opětovném propuknutí násilností v Jižním Súdánu v červenci 2016. Do Ugandy od té doby přišlo přes 630 tisíc uprchlíků a každý týden přicházejí další. Celkový počet uprchlíků a žadatelů o azyl z Jižního Súdánu dosahuje čísla 900 tisíc. Uganda nyní hostí víc uprchlíků, než kterékoliv jiné místo v Africe.

18. květen 2017

Ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví provedli Lékaři bez hranic v dubnu v Conakry, hlavním městě Guiney, rozsáhlou očkovací kampaň proti spalničkám.

15. květen 2017

V nové zprávě upozorňují Lékaři bez hranic na humanitární krizi, která zasáhla obyvatele Hondurasu, Guatemaly a Salvadoru, kteří museli uprchnout ze své vlasti.

Stránky