Země

Téma

13. duben 2017

Po vyhodnocení humanitárních potřeb obětí sesuvu půdy, ke kterému došlo před dvěma týdny ve městě Mocoa v jižní Kolumbii ve čtvrti Putumayo, zahájil tým Lékařů bez hranic poskytování psychologické pomoci a zdravotní péče obětem tohoto neštěstí.

11. duben 2017

Jonathan Whittall už několik týdnů pracuje v nově otevřené polní nemocnici ve vesnici jižně od Mosulu. V následujícím rozhovoru popisuje Jonathan péči na jednotce nepřetržité traumatologické pohotovosti, kterou poskytuje jeho tým iráckých a mezinárodních odborníků.

06. duben 2017

V oblasti Tal Afar, severovýchodně od Mosulu, brání nedostatek funkčních zdravotnických zařízení místním obyvatelům v přístupu ke zdravotní péči. Lékaři bez hranic rozšiřují své aktivity v této oblasti.

05. duben 2017

Vojenští a političtí činitelé v Mali ohrožují poskytování humanitární pomoci vměšováním se do humanitárních akcí.

22. březen 2017

Lékaři bez hranic oznámili v Nigeru úspěch v testování nové převratné vakcíny proti průjmovým onemocněním, která může zachránit nespočet dětských životů v subsaharské Africe.

20. březen 2017

Jeden rok poté, co byla uzavřena dohoda mezi Evropskou unií a Tureckem, vydává mezinárodní humanitární a zdravotní organizace Lékaři bez hranic zprávu poukazující na humanitární dopady neúspěchů evropské politiky v Řecku a na Balkáně.

20. březen 2017

V důsledku nedávných bojů v okolí města Wau Shilluk museli tisíce lidí utéct před násilím a nyní naléhavě potřebují humanitární pomoc.

13. březen 2017

Rozhovor se Sarou Ferrer, koordinátorkou zdravotní péče Lékařů bez hranic pro oblast severní Sýrie.

09. březen 2017

„Lidé nám vyprávějí, že je bijí a nutí lehnout si na zem, kde po nich policejní úředníci šlapou v těžkých botách. Často jim zabaví jejich šaty a boty a oni se musejí vrátit do Srbska bosí, přestože je zima nebo sníh. Pohmožděniny a další projevy, které vídáme a ošetřujeme, odpovídají popisovanému zacházení,“ prohlásil Christopher Stokes, generální ředitel Lékařů bez hranic, který se právě vrátil ze Srbska.

06. březen 2017

Humanitární a zdravotnická organizace Lékaři bez hranic znovuobnovila svou práci v okresní nemocnici v oblasti Hajdan v provincii Saada.

Stránky